WordPress - Development - en to nn_NO translation catalogue (2208 entries)

note: translators: Translate this to the correct language tag for your locale, see https://www.w3.org/International/articles/language-tags/ for reference. Do not translate into your own language.
en: html_lang_attribute
nn_NO: nn-NO

note: translators: $dec_point argument for https://secure.php.net/number_format, default is .
en: number_format_decimal_point
nn_NO: ,

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
nn_NO: Denne adressa vert nytta til administrasjonsføremål, slik som varsling av nye brukarar.

en: Unique identifier for the term.
nn_NO: Unik indentifikator for termen.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
nn_NO: Må vere sann, ettersom termar ikkje kan leggast i søppelkorga.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
nn_NO: Ein alfanumerisk identifikator for taksonomien.

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
nn_NO: Må vere sann, ettersom revisjonar ikkje kan leggast i søppelkorga.

en: REST base route for the post type.
nn_NO: REST-grunnrute for innleggstypen.

en: An alphanumeric identifier for the post type.
nn_NO: Ein alfanumerisk identifikator for innleggstypen.

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
nn_NO: Brukarvennleg etikett for innleggstypen for ulike kontekstar.

en: Whether or not the post type should have children.
nn_NO: Om innleggstypen skal ha døtre.

en: A human-readable description of the post type.
nn_NO: Ei brukarennleg skildring av innleggstypen.

en: All capabilities used by the post type.
nn_NO: Alle rettar brukt av innleggstypen.

en: An alphanumeric identifier for the status.
nn_NO: Ein alfanumerisk identifikator for statusen.

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
nn_NO: Avgrens svar til innspel publisert etter ein gitt dato formatert i samsvar med ISO8601.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
nn_NO: Avgrens svar til innspel publisert før ein gitt dato formatert i samsvar med ISO8601.

en: Avatar URLs for the user.
nn_NO: Avatar-URL-ar for brukaren.

en: Roles assigned to the user.
nn_NO: Roller tilordna brukaren.

en: The nickname for the user.
nn_NO: Kallenamnet til brukaren.

en: Locale for the user.
nn_NO: Spåket til brukaren.

en: Author URL of the user.
nn_NO: Forfattar-URL-en til brukaren.

en: Description of the user.
nn_NO: Skildring av brukeren.

en: URL of the user.
nn_NO: URL til brukaren.

en: Last name for the user.
nn_NO: Etternamnet til brukaren.

en: First name for the user.
nn_NO: Fornamnet til brukaren.

en: Display name for the user.
nn_NO: Visingsnamnet til brukaren.

en: Login name for the user.
nn_NO: Innloggingsnamnet til brukaren.

en: The user cannot be deleted.
nn_NO: Brukaren kan ikkje slettast.

en: Error creating new user.
nn_NO: Feil under oppretting av ny brukar.

en: The parent term ID.
nn_NO: ID til foreldretermen.

en: HTML title for the term.
nn_NO: HTML-tittel for termen.

en: URL of the term.
nn_NO: URL til termen.

en: The term cannot be deleted.
nn_NO: Termen kan ikkje slettast.

en: Parent term doesn't exist.
nn_NO: Foreldertermen eksisterer ikkje.

en: Can not set parent term, taxonomy is not hierarchical.
nn_NO: Kan ikkje sette foreldreterm. Taksonomien er ikkje hierarkisk.

en: Term doesn't exist.
nn_NO: Termen eksisterer ikkje.

en: The title for the taxonomy.
nn_NO: Taksonomi-tittel.

en: Types associated with the taxonomy.
nn_NO: Typar knytt til taksonomien.

en: The title for the post type.
nn_NO: Tittel for innleggstypen.

en: Cannot view post type.
nn_NO: Kan ikkje vise innleggstypen.

en: The title for the status.
nn_NO: Tittel for statusen.

en: Cannot view status.
nn_NO: Kan ikkje vise status.

en: Invalid status.
nn_NO: Ugyldig status.

en: URL to the original attachment file.
nn_NO: URL til den originale vedleggsfila.

en: The attachment MIME type.
nn_NO: MIME-typen for vedlegget.

en: Attachment type.
nn_NO: Vedleggstype.

en: The attachment description.
nn_NO: Skildring av vedlegget.

en: The attachment caption.
nn_NO: Biletteksten for vedlegget.

en: Default post category.
nn_NO: Standard innleggskategori.

en: Site tagline.
nn_NO: Nettstad-slagord.

[ctx: theme author]
note: translators: Theme author name
en: By %s
nn_NO: Av %s

[ctx: New user notification email subject]
note: translators: New user notification email subject. 1: Network name, 2: New user login
en: [%1$s] Activate %2$s
nn_NO: [%1$s] Aktiver %2$s

[ctx: New site notification email subject]
note: translators: New site notification email subject. 1: Network name, 2: New site URL
en: [%1$s] Activate %2$s
nn_NO: [%1$s] Aktiver %2$s

en: RSS Error:
nn_NO: RSS-feil:

en: Cannot create a comment with that type.
nn_NO: Kan ikkje opprette en innspel av den typen.

en: Invalid slug.
nn_NO: Ugyldig permalenke.

en: Invalid email address.
nn_NO: Ugyldig e-postadresse.

en: Invalid comment content.
nn_NO: Ugyldig innhald i innspel.

en: Invalid JSONP callback function.
nn_NO: Ugyldig JSONP-tilbakekallsfunksjon.

en: Invalid page template.
nn_NO: Ugyldig sidemal.

en: Invalid date.
nn_NO: Ugyldig dato.

en: Video is playing.
nn_NO: Videoen vert avspelt.

en: Video is paused.
nn_NO: Videon er sett på pause.

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
nn_NO: Arkiv

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
nn_NO: Dette er eit døme på ein forsideseksjon. Forsideseksjonar kan vere alle sidetypar unntatt sjølve forsida, inkludert sida som viser dei siste blogginnlegga.

[ctx: Theme starter content]
en: News
nn_NO: Nyheiter

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
nn_NO: Dette er ei side med noko grunnleggande kontaktinformasjon, slik som ei adresse og eit telefonnummer. Du kan og prøve eit innstikk for å legge til eit kontaktskjema.

[ctx: Theme starter content]
en: You might be an artist who would like to introduce yourself and your work here or maybe you&rsquo;re a business with a mission to describe.
nn_NO: Du kan vere ein kunstnar som ønskar å introdusere deg sjølv og arbeidet ditt her, eller kanskje du er eit selskap med eit mål presentere.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
nn_NO: Velkommen til nettstaden! Dette er framsida, som er den dei fleste besøkande vil sjå når dei kjem til nettstaden din for første gang.

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
nn_NO: Nylige innlegg

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
nn_NO: Nylige innspel

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
nn_NO: Kalender

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å endre typen innspel.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å gje brukaren denne rollen.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å sortere brukarar etter denne parameteren.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å filtrere brukarar etter rolle.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å slette dette innspelet.

en: Sorry, you are not allowed to create new terms.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å opprette nye termar.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å sjå revisjonar for dette innlegget.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å opprette eit nytt innspel til dette innlegget.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å opprette eit innspel utan eit innlegg.

note: translators: %s: request parameter
en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å redigerer «%s» for innspel.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å lese dette innspelet.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å lese innlegget til dette innspelet.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å lese innspel utan eit innlegg.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
nn_NO: Dette kan vere ein god stad å introdusere deg sjølv og nettstaden din.

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
nn_NO: Om denne nettstaden

note: translators: %s: custom field key
en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å redigere eigendefinerte feltet %s.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å tilordne oppgjevne termane.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å lime fast innlegg.

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
nn_NO: Tilordne den sletta brukaren sine innlegg og lenker til denne brukar-ID-en.

en: This theme doesn't support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
nn_NO: Denne bunaden støttar ikkje sidetoppar med videoar på denne sida. Naviger til framsida eller ei anna side som støttar sidetoppar med video.

en: Change Video
nn_NO: Endre video

en: No video selected
nn_NO: Video ikkje valt

en: Choose Video
nn_NO: Vel video

en: Select Video
nn_NO: Vel video

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
nn_NO: Ein framsideseksjon

[ctx: Theme starter content]
en: Blog
nn_NO: Blogg

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
nn_NO: Kontakt

[ctx: Theme starter content]
en: About
nn_NO: Om

[ctx: Theme starter content]
en: Home
nn_NO: Heim

[ctx: Theme starter content]
en: Email
nn_NO: Epost

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
nn_NO: Lørdag &amp; søndag: 11:00&ndash;15:00

[ctx: Theme starter content]
en: Search
nn_NO: Søk

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
nn_NO: Kategoriar

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&mdash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
nn_NO: Mandag&ndash;fredag: 09:00&ndash;17:00

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
nn_NO: Opningstider

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
nn_NO: 1234 Heimstaden

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
nn_NO: Hovudgrenda 123

[ctx: Theme starter content]
en: Address
nn_NO: Adresse

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
nn_NO: Finn oss

en: Invalid user parameter(s).
nn_NO: Ugyldige brukarparametrar.

en: Passwords cannot contain the "\" character.
nn_NO: Passord kan ikkje innehalde teiknet "\".

en: Passwords cannot be empty.
nn_NO: Passord kan ikkje vere tomme.

en: Username contains invalid characters.
nn_NO: Brukarnamnet inneheld ulovlege teikn.

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
nn_NO: Vis kontrollar

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
nn_NO: Skjul kontrollar

en: Document Preview
nn_NO: Førehandsvis dokument

en: Header Media
nn_NO: Sidetopp-media

en: REST base route for the taxonomy.
nn_NO: REST baserute for taksonomien.

[ctx: default site language]
en: Site Default
nn_NO: Standard for nettstaden

en: HTML description for the object, transformed for display.
nn_NO: HTML-skildring for objektet, tilpassa for vising.

en: Description for the object, as it exists in the database.
nn_NO: Sklidring av objektet, slik det eksisterer i databasen.

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
nn_NO: HTML-sklidring for vedlegget, omgjort for vising.

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
nn_NO: Sklidring for vedlegget, slik det eksisterer i databasen.

en: CSS allows you to customize the appearance and layout of your site with code. Separate CSS is saved for each of your themes. In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
nn_NO: CSS lar deg tilpasse utsjånad og layout for sida di med kode. CSS er lagra individuelt for kvar av bunadane dine. I redigeringsområdet vil tabulatortasten sette inn eit tabulatorteikn. For å flytte deg ut av området ved å bruke tabulatortasten, trykk på Esc-tasten deretter tabulatortasten.

en: Please enter a valid YouTube URL.
nn_NO: Skriv inn ein gyldig YouTube-URL.

en: Expand Main menu
nn_NO: Utvid hovudmeny

en: Collapse Main menu
nn_NO: Kollaps hovudmeny

en: The comment does not support trashing. Set force=true to delete.
nn_NO: Innspelet kan ikkje leggast i søppelkorga. Sett force=true for å slette.

en: Users do not support trashing. Set force=true to delete.
nn_NO: Brukarar kan ikkje leggast i søppelkorga. Sett force=true for å slette.

en: Terms do not support trashing. Set force=true to delete.
nn_NO: Termar kan ikkje leggast i søppelkorga. Sett force=true for å slette.

en: Revisions do not support trashing. Set force=true to delete.
nn_NO: Revisjonar kan ikkje leggast i søppelkorga. Sett force=true for å slette.

en: The post does not support trashing. Set force=true to delete.
nn_NO: Innlegget kan ikkje leggast i søppelkorga. Sett force=true for å slette.

en: Or, enter a YouTube URL:
nn_NO: Eller, legg inn ein YouTube-URL:

en: Invalid JSON body passed.
nn_NO: Ugyldig JSON body sendt.

note: translators: %s: taxonomy name
en: Limit result set to all items except those that have the specified term assigned in the %s taxonomy.
nn_NO: Avgrens resultatsett til alle element unnatt dei som har dette spesifikke omgrepet knytt til seg i taksonomien %s.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
nn_NO: Avgrens resultatsett til innlegg knytt til ein eller fleire statusar.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
nn_NO: Innhaldet til innspelet er lengre enn tilleten lengd.

en: Display Location
nn_NO: Vis plassering

en: Taxonomies associated with post type.
nn_NO: Taksonomiar knytt til innleggstype.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
nn_NO: Avgrens resultatsett til innlegg med ei eller fleire spesfikke fastlenkjer.

en: Comment is required.
nn_NO: Innspel er påkrevd.

en: Status is forbidden
nn_NO: Status er ikkje tillete.

en: Empty title
nn_NO: Tom tittel

en: We already have a ping from that URL for this post.
nn_NO: Vi har allereie eit ping frå denne URL-en for dette innlegget.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
nn_NO: Tilbakesporingar er stengt for dette elementet.

en: I really need an ID for this to work.
nn_NO: Eg treng ein ID for at dette skal fungere.

en: Term removed.
nn_NO: Term fjerna.

en: Term added.
nn_NO: Term lagt til.

en: Term selected.
nn_NO: Term valt.

en: Remove term:
nn_NO: Fjern term:

en: Item selected.
nn_NO: Element valt.

note: translators: 1: parameter, 2: minimum number, 3: maximum number
en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
nn_NO: %1$s må vere mellom %2$d (inkludert) og %3$d (inkludert)

note: translators: 1: parameter, 2: minimum number, 3: maximum number
en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
nn_NO: %1$s må vere mellom %2$d (ekskludert) og %3$d (inkludert)

note: translators: 1: parameter, 2: minimum number, 3: maximum number
en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
nn_NO: %1$s må vere mellom %2$d (inkludert) og %3$d (ekskludert)

note: translators: 1: parameter, 2: minimum number, 3: maximum number
en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
nn_NO: %1$s må vere mellom %2$d (ekskludert) og %3$d (ekskludert)

note: translators: 1: parameter, 2: maximum number
en: %1$s must be less than %2$d (inclusive)
nn_NO: %1$s må vere mindre enn %2$d (inkludert)

note: translators: 1: parameter, 2: maximum number
en: %1$s must be less than %2$d (exclusive)
nn_NO: %1$s må vere mindre enn %2$d (ekskludert)

note: translators: 1: parameter, 2: minimum number
en: %1$s must be greater than %2$d (inclusive)
nn_NO: %1$s må vere meir enn %2$d (inkludert)

note: translators: 1: parameter, 2: minimum number
en: %1$s must be greater than %2$d (exclusive)
nn_NO: %1$s må vere meir enn %2$d (ekskludert)

note: translators: %s: IP address
en: %s is not a valid IP address.
nn_NO: %s er ikkje ei gyldig IP-adresse.

note: translators: 1: parameter, 2: type name
en: %1$s is not of type %2$s.
nn_NO: %1$s er ikkje av typen %2$s.

note: translators: 1: parameter, 2: list of valid values
en: %1$s is not one of %2$s.
nn_NO: %1$s finst ikkje i %2$s

en: Meta fields.
nn_NO: Metafelt.

en: Could not update meta value in database.
nn_NO: Kunne ikkje oppdatere metaverdien i databasen.

en: Could not delete meta value from database.
nn_NO: Kunne ikkje slette metaverdien i databasen.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til brukarar som har minst ei av de oppgjevne rollene. Aksepterer CSV-liste eller enkeltrolle.

en: Any extra capabilities assigned to the user.
nn_NO: Ekstra rettar som er tildelt brukaren.

en: All capabilities assigned to the user.
nn_NO: Alle rettar som er tildelt brukaren.

en: Password for the user (never included).
nn_NO: Passord for brukaren (aldri inkludert).

en: Registration date for the user.
nn_NO: Registreringsdato for brukaren.

en: The email address for the user.
nn_NO: Epostadressa til brukaren.

note: translators: %s: role key
en: The role %s does not exist.
nn_NO: Rolla %s eksisterer ikkje.

en: Invalid user ID for reassignment.
nn_NO: Ugyldig brukar-ID for ny tildeling.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å slette denne brukaren.

en: Username isn't editable.
nn_NO: Brukarnamnet kan ikkje redigerast.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å redigere rollene til denne brukaren.

en: Cannot create existing user.
nn_NO: Kan ikkje opprette eksisterande brukar.

en: You are not currently logged in.
nn_NO: Du er ikkje innlogga.

en: Limit result set to terms with a specific slug.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til termar med ei spesifikk fastlenkje.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til termar knytt til eit spesifikt innlegg.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til termar knytt til ein spesifikk forelder.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
nn_NO: Om ressursar knytt til eit innlegg skal visast, eller ikkje.

en: Sort collection by term attribute.
nn_NO: Sorter samling etter term-attributt.

en: Type attribution for the term.
nn_NO: Typeattribusjon for termen.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
nn_NO: Den alfanumeriske identifikatoren til ein ressurs som er unik for sin type.

en: HTML description of the term.
nn_NO: HTML-skildring av termen.

en: Number of published posts for the term.
nn_NO: Talet på publiserte innlegg for termen.

en: Unique identifier for the user.
nn_NO: Unik identifikator for brukaren.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
nn_NO: Påkravd å vere sann, ettersom brukarar ikkje kan leggast i søppelkorga.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
nn_NO: Avgrens resultater til taksonomiar assosierte med ein spesifikk innleggstype.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
nn_NO: Om ordskya for termen skal visast eller ikkje.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
nn_NO: Eigenskapen %s har ein ugyldig lagra verdi, og kan ikkje endrast til null.

en: Invalid revision ID.
nn_NO: Ugyldig revisjons-ID.

en: Status is forbidden.
nn_NO: Status er forbudt.

en: Limit result set to items that are sticky.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til element som er fastlimte.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
nn_NO: Forsikre at resultatsettet ekskluderer innlegg tilordna spesifikke forfattarar.

note: translators: %s: taxonomy name
en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the %s taxonomy.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til alle element som har ein bestemt term tildelt i taksonomien %s.

en: Limit result set to users with a specific slug.
nn_NO: Avgrens resultatsett til brukarar med spesifikk fastlenkje.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
nn_NO: Avgrens resultatsett til alle element unntekne dei med en spesifikk foreldre-ID.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til dei som tilhøyrer bestemte foreldre-ID-ar.

en: Offset the result set by a specific number of items.
nn_NO: Forskyv resultatsettet med eit bestemt tal element.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
nn_NO: Avgrens resultatsett til innlegg med ein spesifikk verdi for menu_order.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
nn_NO: Avgrens resultatsett til innlegg tilknyttet spesifikke forfattarar.

note: translators: %s: taxonomy name
en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
nn_NO: Termane tilordna objektet i taksonomien %s.

en: The theme file to use to display the object.
nn_NO: Bunadsfila som skal brukast for å vise objektet.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
nn_NO: Eit passord for å beskytte tilgangen til innhaldet og utdraget.

en: Whether or not the object should be treated as sticky.
nn_NO: Om objektet skal behandlast som fastlimt eller ikkje.

en: The format for the object.
nn_NO: Formatet for objektet.

en: The order of the object in relation to other object of its type.
nn_NO: Rekkefølgja for objektet i høve til andre objekt av samme type.

en: Whether or not the object can be pinged.
nn_NO: Om objektet kan pingast.

en: Whether or not comments are open on the object.
nn_NO: Om objektet er ope for innspel.

en: The ID of the featured media for the object.
nn_NO: ID-en for det framheva mediet til objektet.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
nn_NO: Om utdraget er beskytta med eit passord.

en: HTML excerpt for the object, transformed for display.
nn_NO: HTML-utdrag for objektet, omgjort for vising.

en: Excerpt for the object, as it exists in the database.
nn_NO: Utdrag for objektet slik det eksisterer i databasen.

en: The excerpt for the object.
nn_NO: Utdrag for objektet.

en: The ID for the author of the object.
nn_NO: ID for forfattaren av objektet.

en: Whether the content is protected with a password.
nn_NO: Om innhaldet er passordbeskytta.

en: HTML title for the object, transformed for display.
nn_NO: HTML for tittelen til objektet, omgjort for vising.

en: Title for the object, as it exists in the database.
nn_NO: Tittel for objektet, slik den ekisterer i databasen.

en: The title for the object.
nn_NO: Tittelen for objektet.

en: Type of Post for the object.
nn_NO: Innleggstypen for objektet.

en: A named status for the object.
nn_NO: Ein namngjeven status for objektet.

en: An alphanumeric identifier for the object unique to its type.
nn_NO: Ein alfanumerisk identifikator for objektet, unik for typen.

en: The date the object was last modified, as GMT.
nn_NO: Dato objektet sist var endra, som GMT.

en: The date the object was last modified, in the site's timezone.
nn_NO: Datoen objektet sist vart endra, i same tidssone som nettstaden.

en: GUID for the object, transformed for display.
nn_NO: GUID for objektet, omgjort for vising.

en: GUID for the object, as it exists in the database.
nn_NO: GUID for objektet, som den eksisterar i databasen.

en: The globally unique identifier for the object.
nn_NO: Den globalt unike identifikatoren for objektet.

en: The date the object was published, as GMT.
nn_NO: Datoen objektet vart publisert, som GMT.

en: The date the object was published, in the site's timezone.
nn_NO: Datoen objektet vart publisert, i same tidssone som nettstaden.

en: Invalid featured media ID.
nn_NO: Ugyldig ID for framheva media.

en: Invalid post parent ID.
nn_NO: Ugyldig foreldreinnlegg-ID.

en: A password protected post can not be set to sticky.
nn_NO: Eit passordbeskytta innlegg kan ikkje settast som klistra.

en: A sticky post can not be password protected.
nn_NO: Eit klistra innlegg kan ikkje passordbeskyttast.

en: A post can not be sticky and have a password.
nn_NO: Eit innlegg kan ikke vere klistra og ha eit passord.

en: The post has already been deleted.
nn_NO: Dette innlegget er alt sletta.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å redigere innspel.

en: Cannot create existing post.
nn_NO: Kan ikkje opprette eksisterande innlegg.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å opprette nye brukarar.

en: Incorrect post password.
nn_NO: Feil innleggspassord.

en: You need to define a search term to order by relevance.
nn_NO: Du må definere eit søkeord for å sortere etter relevans.

en: The password for the post if it is password protected.
nn_NO: Passordet for innlegget dersom det er passordbeskytta.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
nn_NO: Brukarvennlege etikettar for taksonomien for ulike kontekstar.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
nn_NO: Om taksonomien skal ha døtre.

en: A human-readable description of the taxonomy.
nn_NO: Ei brukarvennleg skildring av taksonomien.

en: All capabilities used by the taxonomy.
nn_NO: Alle rettar som er brukt av taksonomien.

en: An alphanumeric identifier for the user.
nn_NO: Ein alfanumerisk identifikator for brukaren.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
nn_NO: Om innlegg skal inkluderast i redigeringsoppføringa for innleggstypen.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
nn_NO: Om innlegg med denne statusen skal vere offentleg tilgjengelege.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
nn_NO: Om innlegg med denne statusen skal visast på nettstaden.

en: Whether posts with this status should be protected.
nn_NO: Om innlegg med denne statusen skal vere beskytta.

en: Whether posts with this status should be private.
nn_NO: Om innlegg med denne statusen skal vere private.

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
nn_NO: Virkeområdet hvor førespurnaden vert gjort. Avgjer felt i responsen.

en: Limit results to those matching a string.
nn_NO: Avgrens resultat til dei som samsvarer med ein streng.

en: Maximum number of items to be returned in result set.
nn_NO: Avgrens resultat til dei som samsvarer med ein streng.

en: Current page of the collection.
nn_NO: Maksimalt tal element returnert i resultatsettet.

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
nn_NO: Metoden «%s» er ikkje implementert. Den må overstyrast i ein subklasse.

en: The register_routes() method must be overridden
nn_NO: Metoden register_routes() må overstyrast

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
nn_NO: Avgrens resultatsett til innspel knytt til ein spesifikk type. Krevar tilgang.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
nn_NO: Avgrens resultatsett til innspel knytt til ein spesifikk status. Krevar tilgang.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
nn_NO: Avgrens resultatsett til innspel tilordna spesifikke innleggs-ID-ar.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
nn_NO: Sikre at resultatsettet ekskluderar spesifikke foreldre-ID-ar.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til innspel med spesifikke foreldre-ID-ar.

en: Sort collection by object attribute.
nn_NO: Sorter samling etter objektattributt.

en: Order sort attribute ascending or descending.
nn_NO: Sorter attributtar i stigande eller synkande rekkefølgje.

en: Limit result set to specific IDs.
nn_NO: Avgrens resultatsettet til spesifikke ID-ar.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
nn_NO: Sikre at resultatsettet ekskluderar spesifikke ID-ar.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
nn_NO: Avgrens svar til innlegg publisert før ein gitt dato formatert i samsvar med ISO8601.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
nn_NO: Avgrens resultatsett til dei frå ein spesifikk forfattars e-postadresse. Krevar tilgang.

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
nn_NO: Sikre at resultatsettet ekskluderar innspel tilordna spesifikke brukar-ID-ar. Krevar tilgang.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
nn_NO: Avgrens resultatsett til innspel knytt til spesifikke brukar-ID-ar. Krever tilgang.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
nn_NO: Avgrens svar til innlegg publisert etter ein gjeven dato formatert i samsvar med ISO8601.

en: Avatar URLs for the object author.
nn_NO: Avatar-URL-ar for objektforfattaren.

note: translators: %d: avatar image size in pixels
en: Avatar URL with image size of %d pixels.
nn_NO: Avatar-URL med ein biletstorleik på %d pikslar.

en: Type of Comment for the object.
nn_NO: Type innspel for objektet.

en: State of the object.
nn_NO: Status for objektet.

en: The ID of the associated post object.
nn_NO: ID-en til det assosierte innleggsobjektet.

en: The ID for the parent of the object.
nn_NO: ID-en til dette objektet sin forelder.

en: URL to the object.
nn_NO: URL til objektet.

en: HTML content for the object, transformed for display.
nn_NO: HTML-innhald for objektet, tilpassa for vising.

en: Content for the object, as it exists in the database.
nn_NO: Innhald for objektet, slik det eksisterar i databasen.

en: The content for the object.
nn_NO: Innhaldet for objektet.

en: User agent for the object author.
nn_NO: Brukaragent for objektet sin forfattar.

en: URL for the object author.
nn_NO: URL for objektet sin forfattar.

en: Display name for the object author.
nn_NO: Vis namnet til objektet sin forfattar.

en: IP address for the object author.
nn_NO: IP-adresse til objektet sin forfattar.

en: Email address for the object author.
nn_NO: E-postadresse til objektet sin forfattar.

en: The ID of the user object, if author was a user.
nn_NO: ID-en til brukarobjektet, dersom forfattar var ein brukar.

en: Unique identifier for the object.
nn_NO: Unik identifikator til objektet.

en: Invalid comment author ID.
nn_NO: Ugyldig ID for forfattaren til innspelet.

en: The comment cannot be deleted.
nn_NO: Innspelet kan ikkje slettast.

en: The comment has already been trashed.
nn_NO: Innspelet er alt sletta.

en: Updating comment failed.
nn_NO: Oppdatering av innspel gjekk gale.

en: Updating comment status failed.
nn_NO: Oppdatering av innspel-status gjekk gale.

en: Creating comment failed.
nn_NO: Oppretting av innspel gjekk gale.

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
nn_NO: Oppretting av innspel krevar gyldige verdiar for forfattarnamn og e-post.

en: Cannot create existing comment.
nn_NO: Kan ikkje opprette eksisterande innspel.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
nn_NO: Du må logge inn for å komme med innspel.

en: Query parameter not permitted: %s
nn_NO: Søkeargumentet er ikkje lovleg: %s

en: Whether to bypass trash and force deletion.
nn_NO: Om ein skal hoppe over papirkorga og tvinge sletting.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
nn_NO: Avgrens resultatsett til vedlegg av ein bestemt MIME-type.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
nn_NO: Avgrens resultatsett til vedlegg av ein spesifikk media-type.

en: Could not open file handle.
nn_NO: Kunne ikkje opne filhandtak.

en: Content hash did not match expected.
nn_NO: Innhalds-hash matcha ikkje det som var forventa.

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
nn_NO: Ugyldig innhaldsdisposisjon gjeven. Innhaldsdisposisjonen må vere formatert som `attachment; filename="bilde.png"` eller liknande.

en: No Content-Disposition supplied.
nn_NO: Ingen Content-Disposition oppgjeven.

en: No Content-Type supplied.
nn_NO: Ingen Content-Type oppgjeven.

en: No data supplied.
nn_NO: Ingen data oppgjeve.

en: The ID for the associated post of the attachment.
nn_NO: ID-en for vedlegget sitt tilknytta innlegg.

en: Details about the media file, specific to its type.
nn_NO: Detaljar om mediefila, spesifikk for typen.

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
nn_NO: Alternativ visingstekst når vedlegget ikkje vert vist.

en: Invalid parent type.
nn_NO: Ikkje gjyldig foreldretype.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
nn_NO: Du har ikkje lov til å laste opp mediefiler til dette innlegget.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
nn_NO: Du har ikkje lov til å laste opp mediefiler på denne nettstaden.

en: The REST API can no longer be completely disabled, the rest_authentication_errors can be used to restrict access to the API, instead.
nn_NO: REST API-et kan ikkje lenger bli deaktivert heilt. Istaden kan ein bruke rest_authentication_errors for å avgrense tilgang.

en: Page Attributes
nn_NO: Sideattributtar

en: Post Attributes
nn_NO: Innleggsattributtar

en: View Pages
nn_NO: Vis sider

en: View Posts
nn_NO: Vis innlegg

en: No changesets found.
nn_NO: Fann ingen endringssett.

en: No changesets found in Trash.
nn_NO: Fann ingen endringssett i søppelkorga.

en: Search Changesets
nn_NO: Søk i endringssett

en: All Changesets
nn_NO: Alle endringssett

en: View Changeset
nn_NO: Sjå endringssett

en: Edit Changeset
nn_NO: Rediger endringssett

en: New Changeset
nn_NO: Nytt endringssett

en: Add New Changeset
nn_NO: Legg til nytt endringssett

[ctx: Customize Changeset]
en: Add New
nn_NO: Legg til nytt

[ctx: add new on admin bar]
en: Changeset
nn_NO: Endringssett

[ctx: admin menu]
en: Changesets
nn_NO: Endringssett

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
nn_NO: Endringssett

[ctx: post type general name]
en: Changesets
nn_NO: Endringssett

en: Custom CSS
nn_NO: Tilpassa CSS

en: Attachment Attributes
nn_NO: Vedleggsattributtar

note: translators: post revision title: 1: author avatar, 2: author name, 3: time ago, 4: date
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
nn_NO: %1$s %2$s, %3$s sidan (%4$s)

en: $sanitize_callback is deprecated. The callback from register_setting() is used instead.
nn_NO: $sanitize_callback er utgått. Callback frå register_setting() blir brukt istaden.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
nn_NO: Gruppa for val med namnet "%s" er fjerna. Bruk ei anna gruppe med innstillingar.

en: Allow people to post comments on new articles.
nn_NO: Gje gjester lov til å komme med innspel til artiklar.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
nn_NO: Gje løyve til lenkevarslingar frå andre bloggar (tilbakesporinger og tilbaketråkk) på nye artiklar.

en: Blog pages show at most.
nn_NO: Blogg-sider viser på det meste.

en: Default post format.
nn_NO: Standard innleggsformat.

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
nn_NO: Konverter emoticons som :-) og :-P til grafikk når dei vert viste.

en: WordPress locale code.
nn_NO: Språkkode for WordPress.

en: A day number of the week that the week should start on.
nn_NO: Eit nummer tilsvarande vekedagen som veka skal starte på.

en: A time format for all time strings.
nn_NO: Eit tidsformat for alle tidsstrengar.

en: A date format for all date strings.
nn_NO: Eit datoformat for alle datostrengar.

en: A city in the same timezone as you.
nn_NO: Ein by i same tidssone som deg.

en: Site title.
nn_NO: Nettstadtittel.

en: Search media items...
nn_NO: Søk i mediaelement…

[ctx: next set of posts]
en: Next
nn_NO: Neste

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
nn_NO: Førre

en: Username or Email Address
nn_NO: Brukarnamn eller epostadresse

en: ERROR: This is not a valid feed.
nn_NO: FEIL: Dette er ikkje ein gyldig straum.

en: Click to edit this element.
nn_NO: Klikk for å redigere dette elementet.

en: Click to edit the site title.
nn_NO: Klikk for å redigere denne nettstadtittelen.

en: Click to edit this widget.
nn_NO: Klikk for å redigere dette småprogrammet.

en: Click to edit this menu.
nn_NO: Klikk for å redigere denne menyen.

en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, we recommend matching the size of your video.
nn_NO: Sjølv om du kan kappe bilete som du vil etter å klikke <strong>Legg til bilete</strong>, tilrår vi at du tilpassar storleiken til videoen din.

en: Imbalanced/unclosed character errors can be caused by <code>content: "";</code> declarations. You may need to remove this or add it to a custom CSS file.
nn_NO: Ikkje-balanserte og ikkje-lukka teikn-feil kan skuldast <code>content: "";</code>-deklarasjonar. Du må kanskje fjerne dette eller legge det til i ei tilpassa CSS-fil.

en: There is an extra <code>*/</code>, indicating an end to a comment.  Be sure that there is an opening <code>/*</code> for every closing <code>*/</code>.
nn_NO: Det er ein ekstra <code>*/</code>, som betyr slutten på ein kommentar. Forsikre deg om at det er ein opnande <code>/*</code> for kvar lukkande <code>*/</code>.

en: There is %s unclosed code comment. Close each comment with <code>*/</code>. | There are %s unclosed code comments. Close each comment with <code>*/</code>.
nn_NO[0]: Det er %s ikkje-lukka kodekommentar. Lukk kvar kommentar med <code>*/</code>.
nn_NO[1]: Det er %s ikkje-lukka kodekommentarar. Lukk kvar kommentar med <code>*/</code>.

en: Your double quotes <code>"</code> are uneven. Make sure there is a closing <code>"</code> for every opening <code>"</code>.
nn_NO: Dei doble hermeteikna dine <code>"</code> er ikkje balanserte. Forsikre deg om at det er ein lukkande <code>"</code> for kvar opnande <code>"</code>.

en: Your parentheses <code>()</code> are imbalanced. Make sure there is a closing <code>)</code> for every opening <code>(</code>.
nn_NO: Parantesane dine <code>()</code> er ikkje balanserte. Forsikre deg om at det er ein lukkande <code>)</code> for kvar opnande <code>(</code>.

en: Your brackets <code>[]</code> are imbalanced. Make sure there is a closing <code>]</code> for every opening <code>[</code>.
nn_NO: Klammane dine <code>[]</code> er ikkje balanserte. Forsikre deg om at det er ein lukkande <code>]</code> for kvar opnande <code>[</code>.

en: Your curly brackets <code>{}</code> are imbalanced. Make sure there is a closing <code>}</code> for every opening <code>{</code>.
nn_NO: Krølleparantesane dine <code>{}</code> er ikkje balanserte. Forsikre deg om at det er ein lukkande <code>}</code> for kvar opnande <code>{</code>.

en: Markup is not allowed in CSS.
nn_NO: Markup er ikkje lovleg i CSS.

en: Sorry, your entry could not be edited.
nn_NO: Oppføringa kunne ikkje bli redigert.

en: Sorry, the comment could not be edited.
nn_NO: Innspelet kunne ikkje bli redigert.

en: Invalid role.
nn_NO: Ugyldig rolle.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å legge til denne termen.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å slette denne termen.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å redigere denne termen.

en: Sorry, your term could not be created.
nn_NO: Denne termen kunne ikkje opprettast.

en: Sorry, your entry could not be posted.
nn_NO: Oppføringa kunne ikkje bli posta.

en: No widgets found.
nn_NO: Fann ingen småprogram.

en: Number of widgets found: %d
nn_NO: Talet på småprogram funne: %d

en: There are no widget areas on the page shown, however other pages in this theme do have them.
nn_NO: Det er ingen område for småprogram på denne sida, men andre sider i denne bunaden har støtte for vising av småprogram.

note: translators: %1$s is the post type name and %2$s is the error message.
en: %1$s could not be created: %2$s
nn_NO: %1$s kunne ikkje opprettast: %2$s

en: Post
nn_NO: Innlegg

note: translators: 1: .mp4, 2: .mov
en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
nn_NO: Berre %1$s- eller %2$s-filer kan brukast for toppvideo. Konverter videofila og prøv igjen, eller last opp videoen til YouTube og lenk til den med valet nedanfor.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
nn_NO: Denne videoen er for stor for å brukes som toppvideo. Prøv ein kortere video eller optimaliser komprimeringa og last opp ei fil som er mindre enn 8MB. Eller last opp videoen til YouTube og lenk til den med valet nedanfor.

en: Unrecognized background setting.
nn_NO: Ukjend bakgrunnsinnstilling.

en: Invalid value for background size.
nn_NO: Ugyldig verdi for bakgrunnsstorleik.

en: Invalid value for background position Y.
nn_NO: Ugyldig verdi for bakgrunnsposisjon Y.

en: Invalid value for background position X.
nn_NO: Ugyldig verdi for bakgrunnsposisjon X.

en: Invalid value for background attachment.
nn_NO: Ugyldig verdi for festing av bakgrunnsbilete.

en: Invalid value for background repeat.
nn_NO: Ugyldig verdi for repetisjon av bakgrunnsbilete.

en: You can add your own CSS here.
    
    Click the help icon above to learn more.
nn_NO: Du kan legge til din eigen CSS her.
    
    Klikk hjelpikonet over for å få vite meir.

en: (link opens in a new window)
nn_NO: (lenke opnar seg i nytt vindauge)

en: Learn more about CSS
nn_NO: Lær meir om CSS.

en: Additional CSS
nn_NO: Tileggs-CSS

en: Scroll with Page
nn_NO: Rull med side

en: Repeat Background Image
nn_NO: Gjenta bakgrunnsbilete

en: Image Size
nn_NO: Biletstorleik

en: Image Position
nn_NO: Biletposisjon

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
nn_NO: Tilpassa

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
nn_NO: Gjenta

en: Fit to Screen
nn_NO: Tilpass til skjerm

[ctx: Default Preset]
en: Default
nn_NO: Standard

[ctx: Background Preset]
en: Preset
nn_NO: Mal

en: Header Video
nn_NO: Toppvideo

note: translators: 1: .mp4, 2: header height in pixels
en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
nn_NO: Last opp videoen i %1$s-format og minimer storleiken på fila for best resultat. Bunaden din tilrår ei høgde på %2$s pikslar.

note: translators: 1: .mp4, 2: header width in pixels
en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
nn_NO: Last opp videoen i %1$s-format og minimer storleiken på fila for best resultat. Bunaden din tilrår ei breidde på %2$s pikslar.

note: translators: 1: .mp4, 2: header size in pixels
en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
nn_NO: Last opp videoen din i %1$s-format og minimer storleiken på fila for best resultat. Bunaden din tilrår at den er %2$s pikslar.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
nn_NO: Dersom du legg til video, vil biletet brukast som ein erstatning medan videoen vert lasta.

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
nn_NO: Ikkje autorisert til å endre på grunn av rettar.

en: Setting does not exist or is unrecognized.
nn_NO: Innstillinga eksisterer ikkje eller ikkje attkjend.

en: This link is not live-previewable.
nn_NO: Denne lenka kan ikkje førehandsvisast live.

en: This form is not live-previewable.
nn_NO: Dette skjemaet kan ikkje førehandsvisast live.

en: Unauthorized. You may remove the customize_messenger_channel param to preview as frontend.
nn_NO: Uautorisert. Du kan fjerne customize_messenger_channel-parameteret for å førehandsvise som frontend.

en: Non-existent changeset UUID.
nn_NO: Ikkje-eksisterande UUID for endringssett.

en: Invalid changeset UUID
nn_NO: Ugyldig UUID for endringssett

en: New page title&hellip;
nn_NO: Ny sidetittel&hellip;

en: New page title
nn_NO: Ny sidetittel

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
nn_NO: PHPs XML-utviding er ikkje tilgjengeleg. Kontakt webhotell-leverandør for å aktivere PHPs XML-utviding.

note: translators: %s: current user's display name
en: Howdy, %s
nn_NO: Hei, %s

note: translators: %s: Plugin name and version
en: Update %s now
nn_NO: Oppdater %s no

note: translators: %s: Plugin name
en: Install %s now
nn_NO: Installer %s no

en: Edit selected menu
nn_NO: Rediger vald meny

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
nn_NO: Advarsel: lenkja er sett inn, men kan innehalde feil. Gjer vel og test den.

en: Search Results
nn_NO: Søkeresultat

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
nn_NO: Område for rik tekst. Trykk ctrl-alt-H for hjelp.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
nn_NO: Bruk venstre- og høgre-piltastane for å hoppe eit sekund, opp- og ned-piltastane for å hoppe ti sekund.

en: Play
nn_NO: Spel av

en: Time Slider
nn_NO: Tidsskyvar

note: translators: %1: number of seconds (30 by default)
en: Skip back %1 seconds
nn_NO: Hopp tilbake %1 sekund

en: Video Player
nn_NO: Videoavspelar

en: Audio Player
nn_NO: Lydavspelar

en: Volume Slider
nn_NO: Volumkontroll

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
nn_NO: Bruk opp- og ned-piltastane for å auke eller redusere lyden.

en: Inexistent terms.
nn_NO: Ikkje-eksisterande termar.

en: A name is required for this term.
nn_NO: Det er naudsynt med eit namn for denne termen.

note: translators: %s: Activation URL
en: Importer installed successfully. <a href="%s">Run importer</a>
nn_NO: Installasjon av importerar var vellukka. <a href="%s">Køyr importerar</a>

en: Run Importer
nn_NO: Køyr importerar

note: translators: %s: Importer name
en: Run %s
nn_NO: Køyr %s

[ctx: theme]
en: Activate %s
nn_NO: Aktiver %s

[ctx: plugin]
note: translators: %s: Plugin name and version
en: Installing %s...
nn_NO: Installerer %s…

[ctx: theme]
note: translators: %s: Theme name and version
en: Installing %s...
nn_NO: Installerer %s…

[ctx: plugin]
note: translators: %s: Plugin name and version
en: %s installed!
nn_NO: %s er installert!

[ctx: theme]
note: translators: %s: Theme name and version
en: %s installed!
nn_NO: %s er installert!

[ctx: plugin]
note: translators: %s: Plugin name and version
en: %s installation failed
nn_NO: %s-installasjon gjekk gale

[ctx: theme]
note: translators: %s: Theme name and version
en: %s installation failed
nn_NO: %s-installasjon gjekk gale

[ctx: plugin]
note: translators: %s: Plugin name
en: Network Activate %s
nn_NO: Aktiver %s for nettverk

[ctx: plugin]
en: Activate %s
nn_NO: Aktiver %s

[ctx: theme]
note: translators: %s: Theme name
en: Network Activate %s
nn_NO: Aktiver %s for nettverk

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å aksessere brukardata på denne nettstaden.

en: Number of plugins found: %d
nn_NO: Fann %d innstikk

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å redigere denne brukaren.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å redigere profilen din.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å redigere sider.

[ctx: Comment number declension: on or off]
note: translators: If comment number in your language requires declension, translate this to 'on'. Do not translate into your own language.
en: off
nn_NO: av

en: Tan
nn_NO: Brun

en: Dark
nn_NO: Mørk

en: Fixed Layout
nn_NO: Fast oppsett

en: Fluid Layout
nn_NO: Flytande oppsett

en: Responsive Layout
nn_NO: Responsivt oppsett

en: Photoblogging
nn_NO: Fotoblogging

en: Seasonal
nn_NO: Sesong

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å slette dette innlegget.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å slette denne sida.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å redigere denne sida.

note: translators: %s: Error string for a failed installation
en: Installation failed: %s
nn_NO: Installasjon av %s gjekk gale.

note: translators: %s: Plugin name
en: Are you sure you want to delete %s and its data?
nn_NO: Vil du slette %s og tilhøyrande data?

en: Are you sure you want to delete the selected plugins and their data?
nn_NO: Vil du slette valde innstikk og dataene deira?

en: Caution: These themes may be active on other sites in the network. Are you sure you want to proceed?
nn_NO: Forsiktig: Desse bunadane kan vere aktive på andre nettstader i nettverket. Vil du halde fram?

en: Deleting...
nn_NO: Slettar…

note: translators: %s: Error string for a failed deletion
en: Deletion failed: %s
nn_NO: Sletting gjekk gale: %s

en: Deleted!
nn_NO: Sletta!

en: Network Activate
nn_NO: Nettverksaktiver

en: An unknown error occurred
nn_NO: Det oppstod ein ukjend feil

en: Today
nn_NO: Idag

en: Edit Menu
nn_NO: Rediger meny

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
nn_NO: Greier ikkje å hender feilmelding frå MySQL

[ctx: site]
note: translators: %s: site title
en: &larr; Back to %s
nn_NO: &larr; Tilbake til %s

en: Install Failed!
nn_NO: Installasjon gjekk gale!

note: translators: %s: Theme name
en: Are you sure you want to delete %s?
nn_NO: Vil du verkeleg slette %s?

note: translators: %s: user name
en: Password changed for user: %s
nn_NO: Passordet endra for brukaren: %s

note: translators: %s: site title
en: [%s] Password Changed
nn_NO: [%s] Passordet endra

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å førehandsvise utkast.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å gjere det.

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
nn_NO: Passordstyrke ukjend

en: Confirm use of weak password
nn_NO: Stadfest bruk av svakt passord.

en: Are you sure you want to do this?
    The comment changes you made will be lost.
nn_NO: Vil du gjere dette?
    Kommentar-endringane vil gå tapt.

note: translators: %s: Search string
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
nn_NO: Søkeresultat for «%s»

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
nn_NO: Det ser ikkje ut til at du har tilgjengelege innstikk.

en: Please select at least one item to perform this action on.
nn_NO: Velg minst ein ting å utføre denne handlinga på.

en: Update Now
nn_NO: Oppdater no

note: translators: %s: Codex URL
en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
nn_NO: Ein struktur-merkelapp vert kravd når du brukar tilpassa permalenker. <a href="%s">Lær mer</a>

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
nn_NO: Førehandsvising av bildekutting. Krevar mus-interaksjon.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å laste opp filer.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å legge til kategoriar.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å sjå på brukarar.

en: Invalid value.
nn_NO: Ugyldig verdi.

en: There is %s invalid setting. | There are %s invalid settings.
nn_NO[0]: Det er %s ugyldig innstilling.
nn_NO[1]: Det er %s ugyldige innstillingar.

note: translators: URL to the widgets panel of the customizer
en: You can also place menus in <a href="%s">widget areas</a> with the &#8220;Custom Menu&#8221; widget.
nn_NO: Du kan òg plassere menyar i <a href="%s">område for småprogram</a> med småprogrammet «Eigendefinert meny».

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å tilpasse denne nettstaden.

note: translators: 1: <script>, 2: wp_add_inline_script() translators: 1: <style>, 2: wp_add_inline_style()
en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
nn_NO: Ikkje bruk %1$s-merkelappar i %2$s.

en: Link options
nn_NO: Lenkjealternativ

en: Link selected.
nn_NO: Lenkje vald.

en: Link inserted.
nn_NO: Lenkje sett inn.

note: translators: %s: ImageMagick method name
en: %s is required to strip image meta.
nn_NO: %s er påkravd for å fjerne metainformasjon frå bilete.

en: Plugin details
nn_NO: Instikksdetaljar

en: No media files found.
nn_NO: Fann ingen mediafiler.

note: translators: %d: Number of results found when using jQuery UI Autocomplete
en: %d results found. Use up and down arrow keys to navigate.
nn_NO: Fann %d resultat. Bruk opp- og nedpilene for å navigere.

note: translators: Number of results found when using jQuery UI Autocomplete
en: 1 result found. Use up and down arrow keys to navigate.
nn_NO: Fann eitt resultat. Bruk opp- og nedpilene for å navigere.

note: translators: 1: edit user link, 2: accessibility text, 3: user name, 4: logout URL
en: <a href="%1$s" aria-label="%2$s">Logged in as %3$s</a>. <a href="%4$s">Log out?</a>
nn_NO: <a href="%1$s" aria-label="%2$s">Innlogga som %3$s</a>. <a href="%4$s">Logg ut?</a>

note: translators: %s: user name
en: Logged in as %s. Edit your profile.
nn_NO: Innlogga som %s. Rediger profilen.

note: translators: 1: VHOST, 2: SUBDOMAIN_INSTALL, 3: wp-config.php, 4: is_subdomain_install()
en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
nn_NO: Konstanten %1$s er <strong>forelda</strong>. Bruk den boolske konstanten  %2$s i %3$s for å skru på subdomene-oppsett. Bruk %4$s for å sjekke om subdomene-oppsett er skrudd på.

note: translators: 1: panel id, 2: link to 'customize_loaded_components' filter reference
en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
nn_NO: Manuell fjerning av %1$s vil forårsake PHP-advarslar. Bruk  %2$s-filteret i staden.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
nn_NO: Den neste gruppa med formateringssnarvegar vert aktivert når du skriv eller når du set dei inn rundt rein tekst i samme avsnitt. Klikk escape- eller angre-knappen for å angre.

en: <strong>ERROR</strong>: The email field is empty.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: E-postfeltet er tomt.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid email address.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Ugyldig e-postadresse.

note: translators: %s: email address
en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the email address %s is incorrect.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Passordet du skreiv inn for e-posten %s er ikkje rett.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
nn_NO: Sesjonen er utgått. Logg inn for å halde fram der du slapp.

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed
nn_NO: Avregistrering av innebygde taksonomiar er ikkje tillete

[ctx: post status]
en: Trash
nn_NO: I søppelkorg

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
nn_NO: Avregistrering av innebygde innleggstypar er ikke tillete

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
nn_NO: Ruter må ha namnerom med innstikket eller bunaden sitt namn og utgåve.

en: Route must be specified.
nn_NO: Rute må vere spesifisert.

en: (Untitled)
nn_NO: (Uten tittel)

en: Drag boxes here
nn_NO: Dra boksar hit

note: translators: 1: blog name, 2: separator(raquo), 3: term name, 4: taxonomy singular name
en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
nn_NO: %1$s %2$s %3$s %4$s straum

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username, email address or incorrect password.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Ugyldig brukarnamn, e-post eller feil passord.

[ctx: post password form]
en: Enter
nn_NO: Send

[ctx: post status]
en: Published
nn_NO: Publisert

[ctx: post status]
en: Scheduled
nn_NO: Planlagd

[ctx: post status]
en: Draft
nn_NO: Kladd

[ctx: post status]
en: Pending
nn_NO: Ventande

[ctx: post status]
en: Private
nn_NO: Privat

en: No logo selected
nn_NO: Ingen logo vald

en: Choose logo
nn_NO: Velg logo

note: translators: 1: PHP class name, 2: PHP parent class name, 3: version number, 4: __construct() method
en: The called constructor method for %1$s in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
nn_NO: Konstruktør-metoden som var kalla for %1$s i %2$s er <strong>utgått</strong> sidan utgåve %3$s! Bruk %4$s istaden.

en: Close dialog
nn_NO: Lukk dialog

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
nn_NO: Delvis rendring krevar at ein anten bruker echo eller return på innhald, men ikkje begge.

note: translators: %s: document.write()
en: %s is forbidden
nn_NO: %s er forbode

en: Select logo
nn_NO: Velg logo

en: Change logo
nn_NO: Endre logo

[ctx: comment status]
en: Approved
nn_NO: Godkjend

[ctx: comment status]
en: Spam
nn_NO: Søppelpost

[ctx: comment status]
en: Trash
nn_NO: Papirkorg

en: <strong>ERROR</strong>: your name is too long.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Namnet ditt er for langt.

en: <strong>ERROR</strong>: your email address is too long.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: E-postadressa di er for lang.

en: <strong>ERROR</strong>: your url is too long.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: URL-en din er for lang.

en: <strong>ERROR</strong>: your comment is too long.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Innspelet ditt er for langt.

en: Paste URL or type to search
nn_NO: Lim inn URL eller skriv for å søke

en: Invalid object type
nn_NO: Ugyldig objektstype

note: translators: 1: index.php, 2: Codex URL, 3: style.css
en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s template file. <a href="%2$s">Child themes</a> need to have a Template header in the %3$s stylesheet.
nn_NO: Malen manglar. Sjølvstendige bunadar må ha ei %1$s-fil. <a href="%2$s">Dotterbunadar</a> treng ein «Template header» i %3$s.

en: Display Site Title and Tagline
nn_NO: Vis nettstadtittel og slagord

en: Comment Submission Failure
nn_NO: Innspelet blei ikkje sendt

en: Shift-click to edit this element.
nn_NO: Shift-klikk for å redigere dette elementet.

en: Enter desktop preview mode
nn_NO: Gå til desktop-førehandsvising

en: Enter tablet preview mode
nn_NO: Gå til nettbrett-førehandsvising

en: Enter mobile preview mode
nn_NO: Gå til mobil-førehandsvising

en: <strong>ERROR</strong>: Sorry, that username is not allowed.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Det brukarnamnet er ikkje tillate

en: Invalid parameter.
nn_NO: Ugyldig parameter.

[ctx: menu location]
note: translators: %s: menu name
en: (Current: %s)
nn_NO: (Gjeldande: %s)

[ctx: menu]
note: translators: %s: menu location
en: (Currently set to: %s)
nn_NO: (Gjeldande sett til: %s)

note: translators: %s: Codex URL
en: Read the <a href="%s" target="_blank">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
nn_NO: Les <a href="%s" target="_blank">feilrapportsida</a>. Nokre av retningslinene der kan kanskje hjelpe deg å finne ut kva som hende.

note: translators: %s: Codex URL
en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
nn_NO: Sjå <a href="%s">Feilsøking i WordPress</a> for meir informasjon.

note: translators: 1: $table_prefix 2: wp-config.php
en: <strong>ERROR</strong>: %1$s in %2$s can only contain numbers, letters, and underscores.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: %1$s i %2$s kan berre innehalde tall, bokstavar og understrekar.

en: Changes saved.
nn_NO: Endringar vart lagra.

note: translators: %s: Codex URL
en: Need more help? <a href='%s'>We got it</a>.
nn_NO: Treng du meir hjelp? <a href='%s'>Det finn du her</a>!

note: translators: %s: wp-config.php
en: There doesn't seem to be a %s file. I need this before we can get started.
nn_NO: Fila %s eksisterer ikkje. Vi treng denne før vi startar.

note: translators: %s: WP_User->ID
en: Use %s instead.
nn_NO: Bruk %s istedan.

note: translators: %s: get_the_author() translators: %s: get_trackback_url()
en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
nn_NO: Bruk %s istaden dersom du ikkje vil at verdien skal visast (echo).

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
nn_NO: Term-ID delast mellom ulike taksonomiar

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
nn_NO: Term-meta kan ikkje leggast til termar som er delte mellom taksonomiar.

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: December
nn_NO: desember

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: November
nn_NO: november

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: October
nn_NO: oktober

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: September
nn_NO: september

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: August
nn_NO: august

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: July
nn_NO: juli

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: June
nn_NO: juni

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: May
nn_NO: mai

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: April
nn_NO: april

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: March
nn_NO: mars

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: February
nn_NO: februar

[ctx: genitive]
note: translators: month name, genitive
en: January
nn_NO: januar

[ctx: decline months names: on or off]
note: translators: If months in your language require a genitive case, translate this to 'on'. Do not translate into your own language.
en: off
nn_NO: av

en: Sharing options
nn_NO: Delingsval

en: Medium-Large size image height
nn_NO: Høgde for store mellomstore bilete

en: Medium-Large size image width
nn_NO: Breidde for store mellomstore bilete

note: translators: %s: site link
en: You are currently browsing the %s blog archives.
nn_NO: Du ser i arkivet til %s.

note: translators: 1: site link, 2: archive year
en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
nn_NO: Du ser i arkivet til %1$s for året %2$s.

note: translators: 1: site link, 2: archive month
en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
nn_NO: Du ser i arkivet til %1$s for %2$s.

note: translators: 1: site link, 2: archive date
en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
nn_NO: Du ser i arkivet til %1$s for dagen %2$s.

note: translators: %s: admin email link
en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
nn_NO: Nettstaden er ikkje aktivert endå. Dersom du har problem med å aktivere nettstaden, ta kontakt med %s.

note: translators: %s: email address
en: Check your inbox at %s and click the link given.
nn_NO: Sjå etter %s i innboksen din og klikk på lenkja.

note: translators: %s: menu name
en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
nn_NO: Menynamnet %s kolliderer med eit annet menynamn. Prøv eit anna.

note: translators: %s: site address
en: The site you were looking for, %s, does not exist.
nn_NO: Nettstaden du ser etter, %s, eksisterer ikkje.

note: translators: %s: a link to the embedded site
en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
nn_NO: Det ser ikkje ut til at det fins noko her. Prøv å besøke %s direkte.

en: Oops! That embed can&#8217;t be found.
nn_NO: Ops! Fann ikkje den innbyggjinga.

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
nn_NO: Hald fram med å lese %s

en: Site Language:
nn_NO: Nettstadspråk:

note: translators: %s: the message ID
en: Mission complete. Message %s deleted.
nn_NO: Oppdrag utført. Melding %s sletta.

en: Posted title:
nn_NO: Publisert tittel:

en: Author:
nn_NO: Forfattar:

en: Are you sure that the database server is running?
nn_NO: Er du sikker på at databasetenaren køyrer?

en: Are you sure that you have typed the correct hostname?
nn_NO: Er du sikker på at du har skrive inn det korrekte tenarnamnet?

note: translators: %s: support forums URL
en: If you&#8217;re unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
nn_NO: Dersom du er usikker på kva dette betyr, bør du kontakte tenar-administratoren. Dersom du framleis treng hjelp, kan du besøke <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.

en: Error reconnecting to the database
nn_NO: Det oppstod ein feil under gjenoppkobling mot databasen

note: translators: %s: database host
en: This means that we lost contact with the database server at %s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
nn_NO: Dette betyr at vi mista kontakt med databasetenaren på %s. Det kan bety at databasetenaren er nede.

en: Are you sure that the database server is not under particularly heavy load?
nn_NO: Er du sikker på at databasetenaren ikkje er under spesielt høg last?

note: translators: 1: wp-config.php. 2: database host
en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or we can&#8217;t contact the database server at %2$s. This could mean your host&#8217;s database server is down.
nn_NO: Dette betyr enten at brukarnamnet eller passordet er feil i %1$s-fila, eller vi kan ikkje kontakte databasetenare på %2$s. Dette kan bety at databasetenaren er nede.

en: Are you sure you have the correct username and password?
nn_NO: Er du sikker på at du har rett brukarnamn og passord?

note: translators: %s: support forums URL
en: If you don&#8217;t know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
nn_NO: Dersom du ikkje veit korleis du set opp ein database bør du <strong>kontakte tenaradministratoren</strong>. Dersom alt går gale kan du finne hjelp i <a href="%s">WordPress Support Forums</a>

en: Are you sure it exists?
nn_NO: Veit du at det finst?

note: translators: 1: database user, 2: database name
en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
nn_NO: Har brukaren %1$s løyve til å bruka %2$s-databasen?

en: Can&#8217;t select database
nn_NO: Kan ikkje velgje database

note: translators: %s: database name
en: We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the %s database.
nn_NO: Vi klarte å kople til databasetenare (noko som betyr at brukarnamnet og passordet stemmer), men kunne ikkje velgje databasen %s.

note: translators: %s: database name
en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
nn_NO: I enkelte system vert brukarnamnet sett framfor namnet på databasen, slik at det vert som <code>username_%1$s</code>. Kan det vere problemet?

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
nn_NO: Stikkordskya vert ikkje vist fordi det ikkje er nokon taksonomiar som støttar småprogrammet for stikkordsky.

note: translators: %s: user name
en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username %s is incorrect.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Passordet du la inn for brukarnamnet %s er ikkje korrekt.

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
nn_NO: Visingsnamn kan ikkje vere lengre enn 50 teikn.

en: Could not save password reset key to database.
nn_NO: Kunne ikkje lagre nøkkelen for å gjenopprette passord i databasen.

en: Categories list
nn_NO: Kategoriliste

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Ugyldig brukarnamn.

en: Tags list navigation
nn_NO: Navigasjon for stikkordliste

en: Categories list navigation
nn_NO: Navigasjon for kategoriliste

en: Tags list
nn_NO: Stikkordliste

note: translators: 1: function name, 2: WordPress version number
en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
nn_NO: %1$s (sidan %2$s; ingen alternativ tilgjengelege)

note: translators: 1: function name, 2: WordPress version number, 3: error message
en: %1$s (since %2$s; %3$s)
nn_NO: %1$s (sidan %2$s; %3$s)

en: Permalink saved
nn_NO: Permalenke lagra

en: Cookie nonce is invalid
nn_NO: Cookie nonce er ikkje gyldig

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
nn_NO: Ugyldig kortkodenamn: Namn manglar.

note: translators: 1: shortcode name, 2: space separated list of reserved characters
en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
nn_NO: Ugyldig kortkodenamn: %s. Ikkje bruk mellomrom eller reserverte teikn: & / < > [ ]

en: The specified namespace could not be found.
nn_NO: Det spesifiserte namnerommet eksisterer ikkje.

note: translators: 1: function name, 2: WordPress version number, 3: new function name
en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
nn_NO: %1$s (sidan %2$s; bruk %3$s istaden)

en: No route was found matching the URL and request method
nn_NO: Det eksisterer inga rute som passar til URL-en og metoden for førespurnaden

note: translators: 1: pre_get_posts 2: WP_Query->is_main_query() 3: is_main_query() 4: link to codex is_main_query() page.
en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
nn_NO: I %1$s, bruk metoden %2$s, ikkje funksjonen %3$s. Se %4$s.

en: Missing parameter(s): %s
nn_NO: Manglande parameter(ar): %s

en: Invalid parameter(s): %s
nn_NO: Ugyldig(e) parameter(ar): %s

en: JSONP support is disabled on this site.
nn_NO: Støtte for JSONP er deaktivert på denne nettstaden.

en: The handler for the route is invalid
nn_NO: Handteraren for ruta er ikkje gyldig

en: Pages list navigation
nn_NO: Navigasjon for sideliste

en: Posts list
nn_NO: Innleggsliste

en: Pages list
nn_NO: Sideliste

en: Post Archives
nn_NO: Innleggsarkiv

en: Page Archives
nn_NO: Sidearkiv

en: Filter posts list
nn_NO: Filtrer innleggsliste

en: Filter pages list
nn_NO: Filtrer sideliste

en: Posts list navigation
nn_NO: Navigasjon for innleggsliste

en: Sorry, that username is not allowed.
nn_NO: Beklagar, brukarnamnet er ikkje tillate.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
nn_NO: Nettstadnamn kan berre innehalde små bokstavar (a-z) og tall.

en: Post Type Archive
nn_NO: Innleggstypearkiv

[ctx: playlist item title]
note: translators: playlist item title
en: &#8220;%s&#8221;
nn_NO: «%s»

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
nn_NO: Brukarnamn kan berre innehalde små bokstavar (a-z) og tall

[ctx: November abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Nov
nn_NO: nov

[ctx: December abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Dec
nn_NO: des

[ctx: July abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jul
nn_NO: jul

[ctx: August abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Aug
nn_NO: aug

[ctx: September abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Sep
nn_NO: sep

[ctx: October abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Oct
nn_NO: okt

[ctx: January abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jan
nn_NO: jan

[ctx: February abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Feb
nn_NO: feb

[ctx: March abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Mar
nn_NO: mar

[ctx: April abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Apr
nn_NO: apr

[ctx: May abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: May
nn_NO: mai

[ctx: June abbreviation]
note: translators: three-letter abbreviation of the month
en: Jun
nn_NO: jun

[ctx: Wednesday initial]
note: translators: one-letter abbreviation of the weekday
en: W
nn_NO: O

en: Newer comments
nn_NO: Nyare innspel

en: Older comments
nn_NO: Eldre innspel

note: translators: Post calendar label. 1: Date
en: Posts published on %s
nn_NO: Innlegg publisert %s

en: Copy and paste this code into your site to embed
nn_NO: Kopier og lim inn denne koden på nettstaden din for å byggje inn

en: Close sharing dialog
nn_NO: Lukk delingsdialog

note: translators: %s: 'document_title_separator' filter name
en: Use the %s filter instead.
nn_NO: Bruk filteret %s istaden.

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
nn_NO[0]: %s <span class="screen-reader-text">kommentar</span>
nn_NO[1]: %s <span class="screen-reader-text">kommentarer</span>

en: Open sharing dialog
nn_NO: Opne delingsdialog

en: WordPress Embed
nn_NO: WordPress-innbyggjing

en: HTML Embed
nn_NO: HTML-innbyggjing

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
nn_NO: Kopier og lim inn denne URL-en på WordPress-nettstaden din for å byggje inn

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
nn_NO: Når du er i sorteringsmodus får du flerie kontrollar for å endre rekkefølgje på småprogram i lista over.

en: Search installed themes&hellip;
nn_NO: Søk i installerte bunader…

en: Sorry, you have used your space allocation.
nn_NO: Beklagar, du har brukt opp din tildelte plass.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å moderere eller redigere denne kommentaren.

en: Reorder widgets
nn_NO: Endre rekkefølgje på småprogram

en: Press return or enter to open this section
nn_NO: Trykk linjeskift eller «enter» for å åpne denne seksjonen

note: translators: %s: document title from the preview
en: Live Preview: %s
nn_NO: Direkte førehandsvising: %s

en: The requested theme does not exist.
nn_NO: Denne bunaden finst ikkje.

note: translators: 1: "type => link", 2: "taxonomy => link_category" alternative
en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
nn_NO: %1$s er forelda. Bruk %2$s istaden.

note: translators: 1: post type, 2: capability name
en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability "%2$s" against a post of that type.
nn_NO: Innleggstypen %1$s er ikkje registrert, så det er ikkje sikkert å sjekke rettigheiten «%2$s» mot innlegg av den typen.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å redigere bunadsvala for denne nettstaden.

en: Clear Results
nn_NO: Fjern resultat

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
nn_NO: Følgjande snarvegar for formattering vert fjerna ved å trykke Enter. Trykk Esc eller Angre-knappen for å angre.

note: translators: %s: Title of a section with menu items
en: Toggle section: %s
nn_NO: Skru av/på seksjon: %s

note: translators: 1: Title of a menu item, 2: Type of a menu item
en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
nn_NO: Rediger menyelement: %1$s (%2$s)

note: translators: 1: Title of a menu item, 2: Type of a menu item
en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
nn_NO: Fjern menyelement: %1$s (%2$s)

en: Your new password has not been saved.
nn_NO: Det nye passordet er ikkje lagra.

en: Toggle section: Custom Links
nn_NO: Skru av/på seksjon: Tilpassa lenkjer

en: Hide password
nn_NO: Skjul passord

en: Show password
nn_NO: Vis passord

en: Menu Name
nn_NO: Menynamn

en: As a browser icon
nn_NO: Som nettlesarikon

en: As an app icon
nn_NO: Som programikon

en: Preview as a browser icon
nn_NO: Førehandsvis som nettlesarikon

en: Preview as an app icon
nn_NO: Førehandsvis som programikon

en: No items
nn_NO: Ingen menypunkt

en: Registration confirmation will be emailed to you.
nn_NO: Ei stadfesting av registreringa vert sendt deg på epost.

en: Hide
nn_NO: Gøym

en: Show
nn_NO: Vis

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
nn_NO: Stemmer ikkje

[ctx: password strength]
en: Weak
nn_NO: Usikkert

[ctx: password strength]
en: Strong
nn_NO: Sikkert

[ctx: password strength]
en: Very weak
nn_NO: Svært usikkert

en: Hide image
nn_NO: Skjul bilete

en: Add new header image
nn_NO: Legg til nytt toppbilete

en: Add new image
nn_NO: Legg til nytt bilete

en: Hide header image
nn_NO: Skjul toppbilete

en: Site Icon
nn_NO: Nettstadikon

note: translators: %s: site icon size in pixels
en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
nn_NO: Nettstadikonet vert brukt som nettlesar- og programikon for nettstaden. Ikona må vere kvadratiske og minimum %s pikslar høgt og breidt.

en: Site Identity
nn_NO: Nettstadidentitet

note: translators: 1: Title of a menu item, 2: Type of a menu item
en: Add to menu: %1$s (%2$s)
nn_NO: Legg til i meny: %1$s (%2$s)

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
nn_NO: Når du startar eit nytt avsnitt med eitt av desse mønstra og eit mellomrom vert det automatisk lagt inn formatering. Trykk Backspace eller Esc for å angre.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
nn_NO: Lenkja for å nullstille passordet er ikkje gyldig lenger. Spør om ei ny lenkje nedanfor.

en: WordPress database error:
nn_NO: WordPress databasefeil:

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
nn_NO: Lenkja for å nullstille passordet ser ut til å vere ugyldig. Spør om ei ny lenkje nedanfor.

en: To set your password, visit the following address:
nn_NO: Gå til følgjande adresse for å sette passord:

en: Username may not be longer than 60 characters.
nn_NO: Brukarnamnet kan ikkje vere lenger enn 60 teikn.

en: Reorder menu items
nn_NO: Endre rekkefølgje på menyelement

en: Close reorder mode
nn_NO: Ferdig å endre rekkefølgje

en: Add or remove menu items
nn_NO: Legg til eller fjern menyelement

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
nn_NO: Når du endrar rekkefølgje vil du få fleire kontrollar for å flytte på menypunkt i lista over.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
nn_NO: (utan namn)

en: Reorder mode enabled
nn_NO: Modus for endring av rekkefølgje aktivert

en: Reorder mode closed
nn_NO: Modus for endring av rekkefølgje deaktivert

en: Active theme
nn_NO: Aktiv bunad

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
nn_NO: Menyer kan visast på stader som er definerte av bunaden.

note: translators: URL to the widgets panel of the customizer
en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget.
nn_NO: Menyar kan visast på stader som er definerte av bunaden eller i område for <a href="%s">småprogram</a> ved å leggje til småprogrammet «Eigendefinert meny».

en: Previewing theme
nn_NO: Førehandsviser bunad

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
nn_NO: Førehandsformatert

note: translators: 1: PHP class name, 2: version number, 3: __construct() method
en: The called constructor method for %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
nn_NO: Konstruktør-metoden som vart kalla for %1$s har vore <strong>forelda</strong> sidan utgåve %2$s! Bruk %3$s istaden.

note: translators: %s: Name of the directory (build)
en: The %s directory of the develop repository must be used for RTL.
nn_NO: Katalogen %s i utviklar-repoet må brukast for RTL.

note: translators: User email change notification email subject. 1: Site name
en: [%s] Notice of Email Change
nn_NO: [%s] Varsel om endring av e-postadresse

note: translators: Do not translate USERNAME, ADMIN_EMAIL, EMAIL, SITENAME, SITEURL: those are placeholders.
en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
nn_NO: Hei ###USERNAME###,
    
    Denne meldinga stadfestar at e-postadressa di har blitt endra på ###SITENAME###.
    
    Dersom det ikkje var du som endra e-postadressa, kontakt nettstadadministatoren på
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Denne meldinga vart send til ###EMAIL###
    
    Beste helsing,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

note: translators: Do not translate USERNAME, ADMIN_EMAIL, EMAIL, SITENAME, SITEURL: those are placeholders.
en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
nn_NO: Hei ###USERNAME###,
    
    Denne meldinga stadfestar at passordet ditt har blitt endra på ###SITENAME###.
    
    Dersom det ikkje var du som endra passordet, kontakt nettstadadministrator på
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Denne meldinga vart send til ###EMAIL###
    
    Beste helsing,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

note: translators: User password change notification email subject. 1: Site name
en: [%s] Notice of Password Change
nn_NO: [%s] Varsel om endring av passord

en: No tags
nn_NO: Ingen merkelappar

en: Inserted text
nn_NO: Innsett tekst

en: Close inserted text tag
nn_NO: Lukk innsett tekst-oppmerking

en: Close bulleted list tag
nn_NO: Lukk kuleliste-oppmerking

en: Close numbered list tag
nn_NO: Lukk nummerert liste-oppmerking

en: List item
nn_NO: Listeelement

en: Close list item tag
nn_NO: Lukk listeelement-oppmering

en: Close code tag
nn_NO: Lukk kode-oppmerking

en: Are you sure you want to edit this comment?
    The changes you made will be lost.
nn_NO: Vil du verkeleg redigere dette innspelet? Endringane du gjorde vil gå tapt.

note: translators: %s: Error string for a failed update
en: Update Failed: %s
nn_NO: Oppdateringa gjekk gale: %s

note: translators: %s: shortcode tag
en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
nn_NO: Prøver å tolke ein kortkode utan gyldig callback: %s

en: Close bold tag
nn_NO: Lukk feit-oppmerking

en: Close italic tag
nn_NO: Lukk kursiv-oppmerking

en: Close blockquote tag
nn_NO: Lukk blokksitat-oppmerking

en: Deleted text (strikethrough)
nn_NO: Sletta tekst (overstryking)

en: Close deleted text tag
nn_NO: Lukk sletta tekst-oppmerking

en: Remove featured image
nn_NO: Fjern hovudbilete

en: Remove poster image
nn_NO: Fjern plakatbilete

[ctx: media]
en: Remove video track
nn_NO: Fjern video

en: Remove audio source
nn_NO: Fjern lydkjelde

en: Remove video source
nn_NO: Fjern videokjelde

en: Default shortcuts,
nn_NO: Standardsnarvegar,

en: Additional shortcuts,
nn_NO: Ytterlegare snarvegar,

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
nn_NO: Inline verktylinje (når eit bilete, lenkje eller førehandsvising er vald)

en: Ctrl + Alt + letter:
nn_NO: Ctrl + Alt + bokstav:

en: Shift + Alt + letter:
nn_NO: Shift + Alt + bokstav:

en: Cmd + letter:
nn_NO: Cmd + bokstav:

en: Ctrl + letter:
nn_NO: Ctrl + bokstav:

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles
nn_NO: Gje løyve til lenkjevarsling frå andre bloggar (tilbakeping og tilbakesporing) for nye artiklar

en: Content:
nn_NO: Innhald:

en: Menu Options
nn_NO: Alternativ for meny

en: Customizing
nn_NO: Tilpassar

en: Add to Menu
nn_NO: Legg til i menyen

en: Custom Links
nn_NO: Eigne lenkjer

en: The search results will be updated as you type.
nn_NO: Søkjeresultata vert oppdaterte medan du skriv.

en: Search menu items&hellip;
nn_NO: Søk i menyelement&hellip;

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
nn_NO: Dette panelet vert nytta til å handtere navigasjonsmenyar for innhald som allereie er publisert på  nettstaden. Du kan lage menyar og legge til element for eksisterande innhald, som sider, innlegg, kategoriar, stikkord, format eller tilpassa lenkjer.

en: Menu Locations
nn_NO: Menylokasjonar

en: Add a Menu
nn_NO: Legg til meny

en: New menu name
nn_NO: Namn på ny meny

en: Move one level up
nn_NO: Flytt eitt nivå opp

en: Move one level down
nn_NO: Flytt eitt nivå ned

note: translators: &#9656; is the unicode right-pointing triangle, and %s is the section title in the Customizer
en: Customizing &#9656; %s
nn_NO: Tilpassar &#9656; %s

en: Add Menu Items
nn_NO: Legg til menyelement

en: Search Menu Items
nn_NO: Søk i menyelement

note: translators: 1: item name, 2: item position, 3: parent item name
en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
nn_NO: %1$s. Underoppføring nummer %2$d under %3$s.

note: translators: 1: item name, 2: item position, 3: total number of items
en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
nn_NO: %1$s. Menyoppføring %2$d av %3$d.

note: translators: %s: previous item name
en: Out from under %s
nn_NO: Ut frå under %s

note: translators: %s: previous item name
en: Move out from under %s
nn_NO: Flytt ut frå under %s

note: translators: %s: previous item name
en: Move under %s
nn_NO: Flytt under %s

en: Move to the top
nn_NO: Flytt til toppen

en: Move down one
nn_NO: Flytt ned ein

en: Move up one
nn_NO: Flytt opp ein

en: Loading more results... please wait.
nn_NO: Lastar fleire resultat... gjer vel og vent.

en: Number of items found: %d
nn_NO: Talet på element funne: %d

en: Additional items found: %d
nn_NO: Talet på tilleggselement funne: %d

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
nn_NO: %s (ventar)

note: translators: %s: title of menu item which is invalid
en: %s (Invalid)
nn_NO: %s (ugyldig)

en: Menu item added
nn_NO: Menyelement lagt til

en: Menu created
nn_NO: Meny oppretta

en: Menu deleted
nn_NO: Meny sletta

en: Menu item moved up
nn_NO: Menyelement flytta opp

en: Menu item moved down
nn_NO: Menyelement flytta ned

en: Menu item moved out of submenu
nn_NO: Menyelement flytta ut av undermeny

en: Menu item is now a sub-item
nn_NO: Menyelement er no eit subelement

en: Menu item deleted
nn_NO: Menyelement sletta

[ctx: nav menu home label]
en: Home
nn_NO: Heim

en: Unknown post type
nn_NO: Ukjent slag innlegg.

en: Create Menu
nn_NO: Lag meny

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
nn_NO: Skildringa står i menyen viss denne bunaden støttar det.

en: Link Relationship (XFN)
nn_NO: Tilhøve til lenkja (XFN)

en: CSS Classes
nn_NO: CSS-klasser

en: Title Attribute
nn_NO: Titteleigenskap

en: Open link in a new tab
nn_NO: Opne lenkje i ny fane

en: Navigation Label
nn_NO: Navigeringsmerke

en: Automatically add new top-level pages to this menu
nn_NO: Legg automatisk til nye toppnivåsider i denne menyen.

en: Delete Menu
nn_NO: Slett menyen

[ctx: Reorder menu items in Customizer]
en: Reorder
nn_NO: Endre rekkefølgje

[ctx: Cancel reordering menu items in Customizer]
en: Done
nn_NO: Ferdig

en: Add Items
nn_NO: Legg til element

note: translators: 1: error message, 2: line number
en: XML Error: %1$s at line %2$s
nn_NO: XML-feil: %1$s på line %2$s

note: translators: %s: site name
en: User Dashboard: %s
nn_NO: Brukarkontrollpanel: %s

note: translators: %s: theme name
en: <span>Active:</span> %s
nn_NO: <span>Aktiv:</span> %s

note: translators: 1: the id argument, 2: sidebar name, 3: recommended id value
en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
nn_NO: Ingen %1$s var definerte i argument-arrayen for sidekolonna «%2$s». Fell tilbake til «%3$s». Sett %1$s til «%3$s» manuelt for å få vekk denne meldinga og beholde innhaldet i sidekolonna.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
nn_NO: Tilkoplinga vart avbroten eller tenaren er opptekene. Prøv igjen seinare.

en: Updates may not complete if you navigate away from this page.
nn_NO: Det kan vera at innstikk-oppdateringane ikkje fullfører om du går vekk frå denne sida.

en: Update Failed!
nn_NO: Mislukka oppdatering

note: translators: %s: Plugin name and version
en: %s update failed
nn_NO: Mislukka oppdatering av %s

note: translators: JavaScript accessible string
en: Update canceled.
nn_NO: Oppdatering avbroten.

note: translators: %s: Plugin name and version
en: %s updated!
nn_NO: %s oppdatert!

note: translators: %s: Plugin name and version
en: Updating %s...
nn_NO: Oppdaterer %s …

[ctx: theme]
en: Change
nn_NO: Endra

en: Dismiss this notice.
nn_NO: Sjå bort frå denne meldinga.

note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
nn_NO[0]: %1$s svar til %2$s
nn_NO[1]: %1$s svar til %2$s

note: translators: %s: number of menu locations
en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
nn_NO[0]: Bunaden din støttar %s meny. Vel kva for meny som skal synast for plasseringa.
nn_NO[1]: Bunaden din støttar %s menyar. Vel kva for meny som skal synast for kvar plassering.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
nn_NO: Bunaden din støttar ein meny. Vel kva for meny du vil bruka.

note: translators: %d: nth image found in a post
en: Suggested image #%d
nn_NO: Føreslått bilete #%d

note: translators: %d: nth embed found in a post
en: Suggested embed #%d
nn_NO: Føreslått innebygging #%d

en: Customizer
nn_NO: Tilpassing

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
nn_NO: Grupperingsnamn må vera mellom 1 og 32 teikn lange.

en: Could not split shared term.
nn_NO: Klarte ikkje å dela den delte termen.

en: Site Preview
nn_NO: Førehandsvising av side

note: translators: JavaScript accessible string
en: Update completed successfully.
nn_NO: Oppdateringa vart fullførd.

note: translators: JavaScript accessible string
en: Updating... please wait.
nn_NO: Oppdaterar... Ver venleg å venta.

en: Updated!
nn_NO: Oppdatert!

en: Updating...
nn_NO: Oppdaterar...

en: Installation completed successfully.
nn_NO: Installasjonen fullført og den gjekk prikkfritt.

en: Installing... please wait.
nn_NO: Installerer… gjer vel å vente.

en: Installing...
nn_NO: Installerer…

en: Installed!
nn_NO: Installert!

en: Install Now
nn_NO: Installer no

note: translators: Do not translate USERNAME, SITE_NAME, BLOG_URL, PASSWORD: those are placeholders.
en: Howdy USERNAME,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
nn_NO: Hei USERNAME!
    
    Den nye nettstaden din SITE_NAME er sett opp her:
    BLOG_URL
    
    Du kan logge inn som administrator med følgjande informasjon:
    
    Brukarnamn: USERNAME
    Passord: PASSWORD
    Logg inn her: BLOG_URLwp-login.php
    
    Vi håpar du blir fornøgd med den nye nettstaden din.
    
    -- SITE_NAME

note: translators: Do not translate USERNAME, PASSWORD, LOGINLINK, SITE_NAME: those are placeholders.
en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
nn_NO: Hei USERNAME!
    
    Den nye kontoen din er sett opp.
    
    Du kan logge inn med følgjande informasjon:
    Brukarnamn: USERNAME
    Passord: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Takk!
    
    -- SITE_NAME

note: translators: %s: table name
en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted %s. You really should look at your database now.
nn_NO: <strong>Databasetabellar manglar.</strong> Dette betyr anten at MySQL ikkje køyrer, WordPress ikkje vart korrekt installert eller at nokon sletta %s. Du bør verkeleg ta ein kikk på databasen din no.

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
nn_NO: Namn på innleggstypar må vere mellom 1 og 20 teikn.

note: translators: 1: site url, 2: table name, 3: database name
en: <strong>Could not find site %1$s.</strong> Searched for table %2$s in database %3$s. Is that right?
nn_NO: <strong>Kunne ikkje finne nettstaden %1$s.</strong> Søkte etter tabellen %2$s i databasen %3$s. Er det riktig?

[ctx: revision date format]
note: translators: revision date format, see https://secure.php.net/date
en: F j, Y @ H:i:s
nn_NO: j. F Y @ H:i:s

en: Drag and drop to reorder media files.
nn_NO: Dra og slepp for å endra rekkjefylgja på mediafiler.

en: Custom Link
nn_NO: Tilpassa lenkje

note: translators: 1: comment author, 2: author IP, 3: author domain translators: 1: Comment author name, 2: comment author's IP, 3: comment author IP's hostname
en: Author: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
nn_NO: Forfattar: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

note: translators: 1: Trackback/pingback website name, 2: website IP, 3: website hostname
en: Website: %1$s (IP: %2$s, %3$s)
nn_NO: Vevstad: %1$s (IP: %2$s, %3$s)

note: translators: 1: 'siteurl'/'home' argument, 2: bloginfo() function name, 3: 'url' argument
en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s option instead.
nn_NO: Valet %1$s er forelda for familien av %2$s-funksjonar. Bruk valet %3$s istaden.

note: translators: 1: 'text_direction' argument, 2: bloginfo() function name, 3: is_rtl() function name
en: The %1$s option is deprecated for the family of %2$s functions. Use the %3$s function instead.
nn_NO: Valet %1$s er forelda for familien av %2$s-funksjonar. Bruk funksjonen %3$s istaden.

note: translators: %s: post title
en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
nn_NO: 1 innspel<span class="screen-reader-text"> til %s</span>

note: translators: 1: Number of comments 2: post title
en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
nn_NO[0]: %1$s Innspel<span class="screen-reader-text"> til %2$s</span>
nn_NO[1]: %1$s Innspel<span class="screen-reader-text"> til %2$s</span>

note: translators: %s: post title
en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
nn_NO: Innspel avslått<span class="screen-reader-text"> på %s</span>

note: translators: %s: post title
en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
nn_NO: Ingen innspel <span class="screen-reader-text"> til %s</span>

en: Link Text
nn_NO: Lenkjetekst

en: Select Post
nn_NO: Vel innlegg

en: Select Week
nn_NO: Velg veke

en: Select Day
nn_NO: Velg dag

en: Select Year
nn_NO: Velg år

en: Live Preview
nn_NO: Live førehandsvising

en: Theme Details
nn_NO: Bunadsdetaljar

en: No categories found.
nn_NO: Fann ingen kategoriar.

en: Distraction-free writing mode
nn_NO: Distraksjonsfri skrivemodus

note: translators: 1: Theme support 2: hook name
en: Theme support for %1$s should be registered before the %2$s hook.
nn_NO: Bunadstøtte for %1$s bør vere registrert før %2$s.

en: Widget moved up
nn_NO: Småprogrammet er flytt opp

en: Widget moved down
nn_NO: Småprogrammet er flytt ned

en: Elements path
nn_NO: Elementsti

en: Focus shortcuts:
nn_NO: Fokus-snarvegar:

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
nn_NO: Område for rik tekst. Trykk Alt-Shift-H for hjelp

en: Editor menu (when enabled)
nn_NO: Meny for redigeringsvindauge (når aktiv)

en: Editor toolbar
nn_NO: Verktylinje for redigeringsvindauge

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
nn_NO: Bruk piltastar eller tabulator-tast for å flytte fokus til andre knappar. Trykk Esc eller bruk ein av knappane for å få fokus tilbake til redigeringsvindauget.

note: translators: 1: month, 2: day of month
en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
nn_NO: Desse verdiane kan ikkje brukast som gyldig dato: månad %1$s, dag %2$s.

en: You need to pass an array of types.
nn_NO: Du må bruke ei liste av typer.

note: translators: %s: database access abstraction class, usually wpdb or a class extending wpdb
en: %s must set a database connection for use with escaping.
nn_NO: %s må setje ei databasekopling til bruk for filtrering.

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
nn_NO: Ei nemning med dette namnet og permalenka finnast allereie i denne taksonomien.

[ctx: translations]
en: Installed
nn_NO: Installert

[ctx: translations]
en: Available
nn_NO: Tilgjengeleg

en: Posts navigation
nn_NO: Innleggsnavigasjon

en: Newer posts
nn_NO: Nyare innlegg

en: Older posts
nn_NO: Eldre innlegg

note: translators: 1: Comment text
en: Comment: %s
nn_NO: Innspel: %s

[ctx: noun]
en: Trash
nn_NO: Papirkorg

[ctx: verb]
en: Trash
nn_NO: Legg i papirkorga

en: Previous
nn_NO: Førre

en: You can see all trackbacks on this post here:
nn_NO: Du kan sjå alle tilbaketråkk til dette innlegget here:

en: You can see all pingbacks on this post here:
nn_NO: Du kan sjå alle tilbakeping til dette innlegget her:

en: You can see all comments on this post here:
nn_NO: Du kan sjå alle innspel til dette innlegget her:

en: Edit Selection
nn_NO: Endre utval

note: translators: Comment reply button text. 1: Comment author name
en: Reply to %s
nn_NO: Svar til %s

note: translators: 1: year, 2: month, 3: day of month
en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
nn_NO: Desse verdiane kan ikkje brukast som gyldig dato: år %1$s, månad %2$s, dag %3$s.

note: translators: Category archive title. 1: Category name
en: Category: %s
nn_NO: Kategori: %s

note: translators: Author archive title. 1: Author name
en: Author: %s
nn_NO: Forfattar: %s

note: translators: Yearly archive title. 1: Year
en: Year: %s
nn_NO: År: %s

[ctx: post format archive title]
en: Asides
nn_NO: Notisar

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
nn_NO: j. F Y

note: translators: Daily archive title. 1: Date
en: Day: %s
nn_NO: Dag: %s

[ctx: post format archive title]
en: Images
nn_NO: Bilete

note: translators: Monthly archive title. 1: Month name and year
en: Month: %s
nn_NO: Månad: %s

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
nn_NO: Galleri

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
nn_NO: Sitat

[ctx: post format archive title]
en: Videos
nn_NO: Videoar

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
nn_NO: Statusoppdateringar

[ctx: post format archive title]
en: Links
nn_NO: Lenkjer

[ctx: post format archive title]
en: Audio
nn_NO: Lyd

[ctx: post format archive title]
en: Chats
nn_NO: Samtaler

en: No alignment
nn_NO: Inga justering

note: translators: Post type archive title. 1: Post type name
en: Archives: %s
nn_NO: Arkiv: %s

en: Add to Dictionary
nn_NO: Legg til i ordbok

en: Border color
nn_NO: Rammefarge

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
nn_NO: Horistontal justering

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
nn_NO: Vertikal justering

note: translators: Date query invalid date message: 1: invalid value, 2: type of value, 3: minimum valid value, 4: maximum valid value
en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
nn_NO: Ugyldig verdi %1$s for %2$s. Verdien bør vere mellom %3$s og %4$s.

note: translators: Tag archive title. 1: Tag name
en: Tag: %s
nn_NO: Merkelapp: %s

en: Color
nn_NO: Farge

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
nn_NO: Tilpassa...

en: No color
nn_NO: Ingen farge

en: Custom color
nn_NO: Tilpassa farge

en: Change File
nn_NO: Bytte fil

en: No file selected
nn_NO: Inga fil vald

en: Select Image
nn_NO: Velje bilete

en: Choose File
nn_NO: Velje fil

en: No image selected
nn_NO: Inkje bilete er valgt

[ctx: list style]
en: Default
nn_NO: Standard

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
nn_NO: Side

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
nn_NO: Lenkje

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
nn_NO: Innlegg

[ctx: add new media]
en: Add New
nn_NO: Legg til ny

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to see what&#8217;s new.
nn_NO: <strong>Du har oppgradert Wordpress!</strong> Logg av og på for å sjå kva som er nytt.

en: Untrash Selected
nn_NO: Gjenopprett valde element

en: Trash Selected
nn_NO: Legg valde element i søppelkorga

en: Untrash
nn_NO: Gjenopprett

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
nn_NO: Du er i ferd med å leggje desse elementa i søppelkorga.
    Stadfest med 'OK' eller klikk 'Avbryt'.

en: Press return or enter to open this panel
nn_NO: Trykk retur eller enter for å opne dette panelet

en: Bulk Select
nn_NO: Mengdeval

en: Cancel Selection
nn_NO: Avbryt val

en: Delete Selected
nn_NO: Slett valde element

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
nn_NO: (ingen etikett)

en: Bitrate
nn_NO: Oppløysing

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
nn_NO: Nettlesaren din støttar ikkje direkte tilgang til utklyppstavla. Bruk heller snøggtastar eller nettlesaren sin meny ('rediger'/'endra').

en: Read more...
nn_NO: Les meir...

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
nn_NO: Søk eller vel eit element ved hjelp av piltastane opp/ned.

en: Close media panel
nn_NO: Lukk mediapanel

en: Close uploader
nn_NO: Lukk opplastar

en: Maximum upload file size: %s.
nn_NO: Største filstorleik for opplasting: %s.

en: List View
nn_NO: Listevising

en: Grid View
nn_NO: Rutevising

en: Edit previous media item
nn_NO: Rediger førre mediaelement

en: Edit next media item
nn_NO: Rediger neste mediaelement

en: File name:
nn_NO: Filnamn:

en: File type:
nn_NO: Filtype:

en: Uploaded on:
nn_NO: Lasta opp den:

en: File size:
nn_NO: Filstorleik:

en: Dimensions:
nn_NO: Dimensjonar:

en: Bitrate:
nn_NO: Oppløysing:

en: Uploaded By
nn_NO: Lasta opp av

en: Uploaded To
nn_NO: Lasta opp til

en: View attachment page
nn_NO: Vis vedleggsside

en: Edit more details
nn_NO: Rediger fleire detaljar

en: Bitrate Mode
nn_NO: Oppløysings-modus

en: All dates
nn_NO: Alle datoar

en: Unattached
nn_NO: Ikkje tilknytt

en: You are about to permanently delete these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
nn_NO: Du er i ferd med å slette desse elementa for godt.
    Stadfest med 'OK', eller klikk 'Avbryt'.

en: Filter by date
nn_NO: Filtrer etter dato

en: Filter by type
nn_NO: Filtrer etter type

en: Search Media
nn_NO: Søk i media

en: This site is no longer available.
nn_NO: Sida er ikkje lenger tilgjengeleg.

en: No plugins found. Try a different search.
nn_NO: Fann ingen innstikk. Prøv eit anna søk.

en: <strong>ERROR</strong>: The comment could not be saved. Please try again later.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Kommentaren blei ikkje lagra. Prøv att seinare.

note: translators: %s: the site/panel title in the Customizer
en: You are customizing %s
nn_NO: Du tilpassar %s

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
nn_NO: Småprogram er uavhengige seksjonar med innhald som du kan plassere i område som er gjort klare for småprogram av bunaden din (vanlegvis sidekolonner)

note: translators: %s: header width in pixels
en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header width of %s pixels.
nn_NO: Sjølv om du kan skjere bilde etter eige ønskje etter at du klikkar <strong>Legg til bilete</strong>, så tilrår bunaden at du brukar eit toppbilde med ei breidde på %s pikslar.

note: translators: %s: header height in pixels
en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header height of %s pixels.
nn_NO: Sjølv om du kan skjere bilde etter eige ønskje etter att du klikkar <strong>Legg til bilete</strong>, så tilrår bunaden at du brukar eit toppbilde med ei høgde på %s pikslar.

en: (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.)
nn_NO: (WordPress kunne ikkje etablere ei trygg kopling til WordPress.org. Gjer vel å ta kontakt med serveradministratoren din.)

en: Shift-click to edit this widget.
nn_NO: Skift-klikk for å redigere dette småprogrammet

[ctx: HTML tag]
en: Address
nn_NO: Adresse

en: If you&#8217;re looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
nn_NO: Dersom du ønsker å lime inn formatert innhald frå Microsoft Word, prøv å skru av dette valet. Redigeraren vil vaske tekst limt inn frå Word automatisk.

note: translators: %s: header size in pixels
en: While you can crop images to your liking after clicking <strong>Add new image</strong>, your theme recommends a header size of %s pixels.
nn_NO: Sjølv om du kan skjere til bilete slik du ønskjer etter å ha klikka <strong>Legg til nytt</strong>, så rår bunaden din til ei breidde på %s punkt på toppbiletet.

en: Keyboard Shortcuts
nn_NO: Tastatursnarvegar

note: translators: 1: Browser cookie documentation URL
en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
nn_NO: <strong>ERROR</strong>: Informasjonskapslar er blokkert eller ikkje støtta av nettlesaren din. Du må <a href="%s">tillate informasjonskapslar</a> for å bruke WordPress.

note: translators: 1: Browser cookie documentation URL, 2: Support forums URL
en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Informasjonskapslar er blokkert på grunn av uventa utdata. For hjelp, gjer vel å sjå <a href="%1$s">denne dokumentasjonen</a> eller prøv <a href="%2$s">hjelpeforuma</a>.

en: Add to Audio Playlist
nn_NO: Legg til i spelelista for lyd

en: Add to audio playlist
nn_NO: Legg til i spelelista for lyd

en: Edit Audio Playlist
nn_NO: Redigere speleliste for lyd

en: Insert audio playlist
nn_NO: Sett inn speleliste for lyd

en: Update audio playlist
nn_NO: Oppdatere speleliste for lyd

en: &#8592; Cancel Audio Playlist
nn_NO: &#8592; Avbryt speleliste for lyd

en: Show Video List
nn_NO: Vis videoliste

en: Display Settings
nn_NO: Visningsinnstillingar

en: Edit Original
nn_NO: Rediger originalen

en: Font Family
nn_NO: Fontfamilie

en: Font Sizes
nn_NO: Storleik på fontane

en: Suggested image dimensions:
nn_NO: Tilrådde storleikar på bilder

en: Split table cell
nn_NO: Del tabellcella

en: Custom Size
nn_NO: Sjølvvald storleik

en: Advanced Options
nn_NO: Avanserte innstillingar

en: Genre
nn_NO: Sjanger

en: Year
nn_NO: År

[ctx: video or audio]
en: Length
nn_NO: Lengde

en: There has been an error cropping your image.
nn_NO: Det vart feil ved tilskjæringa av biletet ditt.

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
nn_NO: Ingen

en: Link CSS Class
nn_NO: Lenk CSS-klasse

en: Image Title Attribute
nn_NO: Eigenskap til bildetittel

en: Image CSS Class
nn_NO: CSS-klasse for bilete

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
nn_NO: Overskrifter

en: Set image
nn_NO: Velje bilete

en: Search widgets&hellip;
nn_NO: Søk gjennom småprogram&hellip;

[ctx: Reorder widgets in Customizer]
en: Reorder
nn_NO: Ny rekkefølge

[ctx: Cancel reordering widgets in Customizer]
en: Done
nn_NO: Gjort

en: Save and preview changes before publishing them.
nn_NO: Lagre og førehandsvis endringane før dei blir publisert

en: Trash widget by moving it to the inactive widgets sidebar.
nn_NO: Fjern småprogrammet ved å flytte det til området for ikkje aktive småprogram

en: Search Widgets
nn_NO: Søk i småprogram

[ctx: Move widget]
en: Move
nn_NO: Flytt

[ctx: auto preload]
en: Auto
nn_NO: Automatisk

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
nn_NO: Spor (undertitlar, overskrifter, skildringar, kapitlar eller metadata)

en: Move to another area&hellip;
nn_NO: Flytt til eit anna område&hellip;

en: Cropping&hellip;
nn_NO: Tilskjering&hellip;

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
nn_NO: Format

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
nn_NO: Omfang

[ctx: table column]
en: Column
nn_NO: Kolonne

[ctx: TinyMCE]
note: translators: block tags
en: Blocks
nn_NO: Blokker

[ctx: list style]
en: Disc
nn_NO: Skive

[ctx: list style]
en: Circle
nn_NO: Sirkel

[ctx: list style]
en: Square
nn_NO: Firkant

[ctx: HTML elements]
en: Inline
nn_NO: Løpetekst

en: Bulleted list
nn_NO: Punktliste

[ctx: list style]
en: Lower Greek
nn_NO: Greske minusklar

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
nn_NO: Anker

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
nn_NO: Namn

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
nn_NO: Anker

[ctx: list style]
en: Lower Roman
nn_NO: Romerske minusklar

[ctx: list style]
en: Upper Roman
nn_NO: Romerske versalar

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
nn_NO: Versalar

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
nn_NO: Minusklar

[ctx: editor button]
en: Show blocks
nn_NO: Vis blokker

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
nn_NO: Malar

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
nn_NO: Bruk mal

[ctx: table footer]
en: Footer
nn_NO: Botntekst

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
nn_NO: Rediger

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
nn_NO: Verkty

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
nn_NO: Vis

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
nn_NO: Tabell

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
nn_NO: Fil

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
nn_NO: Sett inn

note: translators: word count
en: Words: %s
nn_NO: Ord: %s

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
nn_NO: Ignorer

[ctx: find/replace]
en: Replace
nn_NO: Erstatt

[ctx: find/replace]
en: Next
nn_NO: Neste

[ctx: find/replace]
note: translators: previous
en: Prev
nn_NO: Førre

[ctx: find/replace]
en: Whole words
nn_NO: Heile ord

[ctx: find/replace]
en: Replace with
nn_NO: Erstatt med

[ctx: find/replace]
en: Find
nn_NO: Finn

[ctx: find/replace]
en: Replace all
nn_NO: Erstatt alle

[ctx: spellcheck]
en: Finish
nn_NO: Ferdig

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
nn_NO: Ignorer alle

[ctx: table columns]
en: Cols
nn_NO: Kolonner

[ctx: table cell]
en: Cell
nn_NO: Celle

[ctx: table header]
en: Header
nn_NO: Overskrift

[ctx: table body]
en: Body
nn_NO: Tabellinnhald

[ctx: editor button]
en: Right to left
nn_NO: Høgre til venstre

[ctx: editor button]
en: Left to right
nn_NO: Venstre til høgre

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback:
nn_NO: Legg til alternative kjelder for maksimal HTML5-avspeling:

en: Image Details
nn_NO: Biletdetaljar

note: translators: used to join items in a list with only 2 items
en: %s and %s
nn_NO: %s og %s

en: Show Artist Name in Tracklist
nn_NO: Vis artistnamnet i spelelista

en: Show Images
nn_NO: Vis bilete

note: translators: used to join last two items in a list with more than 2 times
en: %s, and %s
nn_NO: %s og %s

en: Back
nn_NO: Tilbake

en: Show Tracklist
nn_NO: Vis speleliste

en: Playlist Settings
nn_NO: Innstillingar for speleliste

[ctx: Search widget]
en: Search
nn_NO: Søk

en: Create a new playlist
nn_NO: Lage ny speleliste

en: Autoplay
nn_NO: Automatisk avspeling

en: There are no associated subtitles.
nn_NO: Ingen undertitlar er tilknytta.

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
nn_NO: Passordet må vere minst sju bokstavar langt. For å gjere det sikrare: bruk lange ord, både små og store bokstavar, tal og teikn, slik som ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Replace Image
nn_NO: Byt ut biletet

en: Create a new video playlist
nn_NO: Opprett ei ny videospeleliste

en: Crop your image
nn_NO: Skjer til biletet

en: Crop Image
nn_NO: Skjer til biletet

en: Select and Crop
nn_NO: Vel og skjer til bilete

en: The query argument of %s must have a placeholder.
nn_NO: Søkjeargumentet %s må ha ein plasshaldar

en: Drag and drop to reorder tracks.
nn_NO: Dra og slepp for å endre rekkjefylgja på spora.

en: Add to video playlist
nn_NO: Legg til bideospeleliste

en: Add to Video Playlist
nn_NO: Legg til i videospeleliste

en: Invalid menu ID.
nn_NO: Ugyldig meny-id

en: Update video playlist
nn_NO: Oppdater videospeleliste

en: &#8592; Cancel Video Playlist
nn_NO: &#8592; Avbryt videospeleliste

en: Insert video playlist
nn_NO: Legg til videospeleliste

en: Edit Video Playlist
nn_NO: Rediger videospeleliste

en: Drag and drop to reorder videos.
nn_NO: Dra-og-slepp for å endre videorekkefylgja

en: Create Video Playlist
nn_NO: Opprett videospeleliste

en: Create Audio Playlist
nn_NO: Opprett lyd-speleliste

en: Add Video Source
nn_NO: Legg til videokjelde

en: Replace Video
nn_NO: Erstatt video

en: Audio Details
nn_NO: Lyd-detaljar

en: Replace Audio
nn_NO: Erstatt lyd

en: Add Audio Source
nn_NO: Legg til lydkjelde

en: Video Details
nn_NO: Videodetaljar

en: Skip Cropping
nn_NO: Avbryt tilskjering

en: Select Poster Image
nn_NO: Vel plakat-bilete

en: Cancel Edit
nn_NO: Avbryt redigering

en: Choose Image
nn_NO: Vel bilete

en: Poster Image
nn_NO: Plakat-bilete

en: Add Subtitles
nn_NO: Legg til undertekstar

en: Match case
nn_NO: Skil mellom store og små bokstavar

en: Cell padding
nn_NO: Avstand frå cellekanten

en: Cell spacing
nn_NO: Avstand mellom cellene

en: Header cell
nn_NO: Overskriftcelle

en: Row group
nn_NO: Radgruppe

en: Emoticons
nn_NO: Smilefjes

en: Robots
nn_NO: Robotar

en: Paste your embed code below:
nn_NO: Lim inn innbyggingskoden under:

en: Nonbreaking space
nn_NO: Hardt mellomrom

en: Page break
nn_NO: Sidebryting

en: Align center
nn_NO: Midstill

en: Decrease indent
nn_NO: Mink innrykk

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
nn_NO: No limer du inn som rein tekst. Innhaldet blir limt inn som rein tekst inntil du skrur av dette valet.

en: Align right
nn_NO: Høgrejuster

en: Increase indent
nn_NO: Auk innrykk

en: Clear formatting
nn_NO: Fjern formatering

[ctx: custom headers]
en: Suggested
nn_NO: Føreslegne

en: Add a Widget
nn_NO: Legg til eit småprogram

en: Select an area to move this widget into:
nn_NO: Vel eit område du vil flytta dette småprogrammet til:

en: Current header
nn_NO: Toppbiletet nett no

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
nn_NO: Tidlegare opplasta

en: Randomizing uploaded headers
nn_NO: Bruker tilfeldige opplasta toppbilete

en: Randomizing suggested headers
nn_NO: Bruker tilfeldige føreslegne toppbilete

en: Randomize uploaded headers
nn_NO: Bruk tilfeldige opplasta toppbilete

en: Randomize suggested headers
nn_NO: Bruk tilfeldige føreslegne toppbilete

en: Justify
nn_NO: Blokkjustert

en: Encoding
nn_NO: Koding

en: Source code
nn_NO: Kjeldekode

en: Restore last draft
nn_NO: Gjenopprett førre kladd

en: Visual aids
nn_NO: Visuelle hjelpemiddel

en: Align left
nn_NO: Venstrejustert

en: No image set
nn_NO: Manglar bilete

en: Keywords
nn_NO: Stikkord

en: Toolbar Toggle
nn_NO: Verktyline-veljar

en: Alternative source
nn_NO: Alternativ kjelde

en: Column group
nn_NO: Kolonnegruppe

en: Could not find the specified string.
nn_NO: Fann ikkje søkjestrengen

en: Insert/edit video
nn_NO: Legg til/rediger video

en: Background color
nn_NO: Bakgrunnsfarge

en: Numbered list
nn_NO: Nummerert liste

en: Embed
nn_NO: Bygg inn

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
nn_NO: Ein feil har oppstått. Last inn sida på nytt og prøv ein gong til.

en: Find and replace
nn_NO: Finn og erstatt

en: Rows
nn_NO: Rader

en: Row type
nn_NO: Radtype

en: Insert table
nn_NO: Sett inn tabell

en: Cell type
nn_NO: Celletype

en: Delete column
nn_NO: Slett kolonne

en: Text color
nn_NO: Tekstfarge

en: Show invisible characters
nn_NO: Vis usynlege teikn

en: Insert Read More tag
nn_NO: Sett inn Les meir-tagg

en: Horizontal line
nn_NO: Horisontal linje

en: Insert date/time
nn_NO: Sett inn dato/tid

en: Insert video
nn_NO: Sett inn video

en: Replace
nn_NO: Erstatt

en: Paste as text
nn_NO: Lim inn som tekst

en: Move down
nn_NO: Flytt ned

en: Move up
nn_NO: Flytt opp

en: Special character
nn_NO: Spesialteikn

en: Style
nn_NO: Stil

en: Insert image
nn_NO: Sett inn bilete

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
nn_NO: Solrenning

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
nn_NO: Ektoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
nn_NO: Hav

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
nn_NO: Kaffi

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
nn_NO: Prøvde å fastsetja biletkvalitet utanfor området [1 til 100].

en: A list of your site&#8217;s Pages.
nn_NO: Ei liste over sidene på nettstaden din.

en: A search form for your site.
nn_NO: Eit søkjefelt for nettstaden din.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
nn_NO: Eit månadsarkiv over innlegga på nettstaden din.

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
nn_NO: Logg inn, RSS og WordPress.org-lenkjer.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
nn_NO: Ein kalender over innlegga på nettstaden din.

en: Arbitrary text or HTML.
nn_NO: Kva som helst av tekst eller HTML.

en: A list or dropdown of categories.
nn_NO: Ei liste eller ein nedtrekksmeny over kategoriar.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
nn_NO: Dei siste innlegga på nettstaden din.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
nn_NO: Dei nyaste innspela på nettstaden din.

en: Entries from any RSS or Atom feed.
nn_NO: Innlegg frå kva som helst RSS- eller Atom-straum.

en: A cloud of your most used tags.
nn_NO: Ei sky med dei mest brukte merkelappane dine.

en: Add a custom menu to your sidebar.
nn_NO: Legg til ein eigen meny i sidestolpen.

[ctx: admin color scheme]
en: Default
nn_NO: Standardfarger

[ctx: admin color scheme]
en: Light
nn_NO: Lyst

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
nn_NO: Midnatt

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
nn_NO: Bruk komma i staden for %s for å skilja utelatne uttrykk.

note: translators: %s: support forums URL
en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
nn_NO: Det vart ein uventa feil. Det kan vera noko gale med Wordpress.org eller med oppsettet på denne tenaren. Viss du opplever fleire problem, kan du prøva <a href="http://wordpress.org/support/">forumet</a> vårt.

en: Menu
nn_NO: Meny

en: Translation Updates
nn_NO: Oppdaterte omsetjingar

en: The theme directory "%s" does not exist.
nn_NO: Bunadmappa "%s" finst ikkje.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
nn_NO: FEIL: Dette er ein ugyldig straum-mal.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
nn_NO: Dette innhaldet er passordverna. For å lesa det, må du skriva inn passordet ditt under:

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
note: translators: This is a comma-separated list of very common words that should be excluded from a search, like a, an, and the. These are usually called "stopwords". You should not simply translate these individual words into your language. Instead, look for and provide commonly accepted stopwords in y
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
nn_NO: om,ein,ei,eit,som,på,i,å,ved,hjå,hos,no,då,for,frå,korleis,kvifor,kva,kven,korfor,når,kvar,at,den,dei,det,er,har,på,av,dette,denne,desse,til,var,hadde,vil,skal,må,bør,kan,med,utan,www

en: Failed to write request to temporary file.
nn_NO: Greidde ikkje skriva førespurnaden til mellombels fil.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
nn_NO: Greidde ikkje godkjenna SSL-sertifikatet til netttverten.

en: Embed Media Player
nn_NO: Bygg inn mediespelar

en: Length:
nn_NO: Lengd:

en: Embed or Link
nn_NO: Bygg inn eller lenk

en: Link to Media File
nn_NO: Lenk til mediafil

en: Link to Attachment Page
nn_NO: Lenk til vedleggsside

en: Download File
nn_NO: Last ned fil

en: Download Video
nn_NO: Last ned video

en: Mute Toggle
nn_NO: Skru av/på lyd

en: Turn off Fullscreen
nn_NO: Skru av fullskjerm

en: Go Fullscreen
nn_NO: Spel i fullskjerm

en: Unmute
nn_NO: Skru på lyden

en: Captions/Subtitles
nn_NO: Teksting

note: translators: Time difference between two dates, in weeks. 1: Number of weeks
en: %s week | %s weeks
nn_NO[0]: %s veke
nn_NO[1]: %s veker

note: translators: Time difference between two dates, in months. 1: Number of months
en: %s month | %s months
nn_NO[0]: %s månad
nn_NO[1]: %s månader

note: translators: Time difference between two dates, in years. 1: Number of years
en: %s year | %s years
nn_NO[0]: %s år
nn_NO[1]: %s år

note: translators: %d: ID of a post
en: #%d (no title)
nn_NO: #%d (utan tittel)

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
nn_NO: Du må skru på JavaScript for å bruka denne funksjonen.

note: translators: localized date format, see https://secure.php.net/date
en: F j, Y
nn_NO: j. F Y

note: translators: localized time format, see https://secure.php.net/date
en: g:i a
nn_NO: G:i

note: translators: localized date and time format, see https://secure.php.net/date
en: F j, Y g:i a
nn_NO: j. F Y kl. G:i

en: Login Address (URL)
nn_NO: Innloggingsadresse (URL)

en: The URL to the admin area
nn_NO: Adressa til styringsdelen

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
nn_NO: Nettlesaren på eininga di kan ikkje lasta opp filer. Du kan kanskje bruka <a href="%s">WordPress-programmet laga for eininga di</a> i staden.

en: (more&hellip;)
nn_NO: (meir&hellip;)

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
nn_NO: Mogleg grunn: nettverten din kan ha skrudd av mail()-funksjonen.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
nn_NO: <strong>FEIL</strong>:Me greidde ikkje registrera deg&hellip; ver snill å kontakta <a href="mailto:%s">styraren</a> !

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
nn_NO: Økta di har gått ut. Du kan logga innatt på nytt frå denne sida, eller gå til innloggingssida.

note: translators: 1: month, 2: day, 3: year, 4: hour, 5: minute
en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
nn_NO: %2$s. %1$s %3$s kl. %4$s:%5$s

note: translators: %s: email address
en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
nn_NO: Skreiv du inn rett epostadresse? Du skreiv inn %s - viss det er feil, vil du ikkje få nokon epost.

note: translators: %s: site address
en: The site you were looking for, %s, does not exist, but you can create it now!
nn_NO: Nettstaden du såg etter, <strong>%s</strong>, finst ikkje - men du kan laga han!

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
nn_NO: Innloggingssida opnar i eit nytt vindauga. Når du har logga inn, kan du lukka det og gå tilbake til denne sida.

note: translators: %s: comment author link
en: %s <span class="says">says:</span>
nn_NO: %s <span class="says">sa:</span>

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
nn_NO: Søk &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
nn_NO: Leit etter:

[ctx: submit button]
en: Search
nn_NO: Søk

en: Session expired
nn_NO: Økta er utgått

en: No tags found.
nn_NO: Fann ingen merkelappar.

note: translators: 1: script name, 2: wp_enqueue_scripts
en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
nn_NO: Ikkje avregistrer %1$s-skriptet i administrasjonsområdet. For å kopla til framsidebunaden, brukar du %2$s-knaggen.

en: WordPress Address (URL)
nn_NO: WordPress-adresse (URL)

en: Site Address (URL)
nn_NO: Nettstadadresse (URL)

en: Invalid user ID.
nn_NO: Ugyldig brukar-ID.

en: Random Order
nn_NO: Tilfeldig rekkjefylgje

en: Caption this image&hellip;
nn_NO: Skriv bilettekst til dette biltetet&hellip;

note: translators: This is a would-be plural string used in the media manager. If there is not a word you can use in your language to avoid issues with the 		   lack of plural support here, turn it into "selected: %d" then translate it.
en: %d selected
nn_NO: Valde: %d

en: Insert from URL
nn_NO: Set inn frå URL

[ctx: Links widget]
en: Random
nn_NO: Tilfeldig

en: No items found.
nn_NO: Fann ingen element.

en: Add to Gallery
nn_NO: Legg til i galleriet

en: Reverse order
nn_NO: Snu om

en: Set featured image
nn_NO: Bestem hovudbilete

en: Deselect
nn_NO: Fjern valet

en: Sorry, that file cannot be edited.
nn_NO: Du kan diverre ikkje redigera den fila.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
nn_NO: Du skal til å sletta dette elementet for alltid.
    'Avbryt' for å stoppa, 'OK' for å sletta.

en: Delete Permanently
nn_NO: Slett for alltid

en: Upload Limit Exceeded
nn_NO: Over opplastingsgrensa

en: Dismiss Errors
nn_NO: Sjå bort frå feilmeldingar

en: No editor could be selected.
nn_NO: Greidde ikkje velja redigeringsprogram.

en: Uploading
nn_NO: Lastar opp

en: Manage Images
nn_NO: Handter bilete

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Bilete <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Bilete <span class="count">(%s)</span>

en: Manage Audio
nn_NO: Handter lyd

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Lyd <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Lyd <span class="count">(%s)</span>

en: Video
nn_NO: Film

en: Manage Video
nn_NO: Handter filmar

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Film <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Filmar <span class="count">(%s)</span>

en: Insert into page
nn_NO: Set inn på sida

en: Uploaded to this page
nn_NO: Lasta opp til denne sida

en: Uploaded to this post
nn_NO: Lasta opp til dette innlegget

en: Audio
nn_NO: Lyd

en: All media items
nn_NO: Alle mediaelement

en: &#8592; Return to library
nn_NO: &#8592; Tilbake til biblioteket

en: Custom URL
nn_NO: Eiga adresse

en: Attachment Details
nn_NO: Detaljar om vedlegget

en: Alt Text
nn_NO: Alternativ tekst

en: Columns
nn_NO: Spalter

en: Large
nn_NO: Stor

en: Attachment Display Settings
nn_NO: Innstillingar for vedleggsvising

en: Gallery Settings
nn_NO: Innstillingar for galleri

en: Upload Images
nn_NO: Last opp bilete

en: &#8592; Cancel Gallery
nn_NO: &#8592; Avbryt galleriet

en: WordPress &rsaquo; Success
nn_NO: WordPress &rsaquo; vellukka

en: Drop files anywhere to upload
nn_NO: Slepp filer kvar som helst for å lasta opp

en: Upload Files
nn_NO: Last opp filer

en: Insert gallery
nn_NO: Set inn galleri

en: Drop files to upload
nn_NO: Slepp filer for å lasta opp

en: Media Library
nn_NO: Mediasamling

en: Create Gallery
nn_NO: Lag galleri

en: Already Installed
nn_NO: Allereie installert

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
nn_NO: Klikk denne lenkja for å aktivera brukaren din:
    
    %s
    
    Når du har teke i bruk brukarnamnet, får du *ein epost til* med innlogging.

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
nn_NO: Det ser ut som du allereie har installert WordPress. For å installera på nytt, må du tømma dei gamle databasetabellane dine fyrst.

note: translators: New site notification email. 1: Site URL, 2: User IP address, 3: Settings screen URL
en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
nn_NO: Ny nettstad: %1$s
    Adresse: %2$s
    IP: %3$s
    
    Skru av desse varsla: %4$s

note: translators: New user notification email. 1: User login, 2: User IP address, 3: Settings screen URL
en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
nn_NO: Ny brukar: %1$s
    IP: %2$s
    
    Skru av desse varsla: %3$s

en: Link To
nn_NO: Lenk til

en: Attachment Page
nn_NO: Vedleggsside

en: Media File
nn_NO: Mediafil

en: Describe this video&hellip;
nn_NO: Skriv ei skildring til denne filmen&hellip;

en: Describe this audio file&hellip;
nn_NO: Skriv ei skildring til denne lydfila&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
nn_NO: Skriv ei skildring til denne mediefila&hellip;

en: Update gallery
nn_NO: Oppdater galleriet

en: The requested user does not exist.
nn_NO: Denne brukaren finst ikkje.

en: Please enter a valid email address.
nn_NO: Skriv inn ei gyldig epostadresse.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Dette brukarnamnet er allereie teke i bruk. Vel eit anna.

en: File doesn&#8217;t exist?
nn_NO: Fila finst ikkje?

en: File is not an image.
nn_NO: Fila er ikkje eit bilete.

en: Could not read image size.
nn_NO: Greidde ikkje lesa storleiken på biletet.

en: Image resize failed.
nn_NO: Greidde ikkje endra biletstorleiken.

en: Image crop failed.
nn_NO: Greidde ikkje skjera til biletet.

en: Image flip failed.
nn_NO: Greidde ikkje venda biletet.

en: Image rotate failed.
nn_NO: Greidde ikkje å rotera biletet.

en: Image Editor Save Failed
nn_NO: Greidde ikkje lagra biletet i redigeringa.

en: View Attachment Page
nn_NO: Sjå vedleggssida

en: Insert Media
nn_NO: Set inn media

en: Create a new gallery
nn_NO: Lag eit nytt galleri

en: Insert into post
nn_NO: Set inn i innlegget

en: Add to gallery
nn_NO: Legg til i galleriet

en: Clear
nn_NO: Tøm

en: Select Color
nn_NO: Vel farge

en: Current Color
nn_NO: Farga no

en: Could not insert term relationship into the database
nn_NO: Greidde ikkje setja termslektskapen inn i databasen

en: Incorrect username or password.
nn_NO: Ugyldig brukarnamn eller passord.

en: XML-RPC services are disabled on this site.
nn_NO: XML-RPC-tenester er skrudd av på denne nettstaden.

en: There is a revision of this post that is more recent.
nn_NO: Det finst ei nyare utgåve av dette innlegget.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
nn_NO: eller

en: Select Files
nn_NO: Vel filer

note: translators: 1: blog name, 2: separator(raquo), 3: post type name
en: %1$s %2$s %3$s Feed
nn_NO: %1$s %2$s %3$s-innlegg

en: Display post date?
nn_NO: Vis dato på innlegget?

en: Sorry, the user cannot be updated.
nn_NO: Kan ikkje oppdatera brukaren.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
nn_NO: Du har diverre ikkje løyve til å endra innlegg.

en: Sorry, revisions are disabled.
nn_NO: Revisjonar er skrudde av.

en: Alternative Text
nn_NO: Alternativ tekst

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
nn_NO: Denne brukaren har ikkje tilgang til å opprette sider.

en: Skip to toolbar
nn_NO: Gå til verktøylinja

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
nn_NO: Tekst

en: Hex Value
nn_NO: Heksadesimal verdi

en: Header Text Color
nn_NO: Farge på overskrifta

en: Colors
nn_NO: Farger

en: Save &amp; Activate
nn_NO: Lagra &amp; ta i bruk

en: Saved
nn_NO: Lagra

en: Save &amp; Publish
nn_NO: Lagra &amp; legg ut

en: Select File
nn_NO: Vel ei fil

en: Customize
nn_NO: Set opp

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
nn_NO: Ikkje nok argument sende til denne XML-RPC-metoden.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
nn_NO: Lei for det, men du kan ikkje klistra eit privat innlegg.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å publisere denne sida.

en: Header Image
nn_NO: Toppbilete

en: Post Thumbnail
nn_NO: Småbilete av innlegget

en: text direction
nn_NO: tekstretning

en: Toggle Editor Text Direction
nn_NO: Endra tekstretning for redigeringa

en: Site name must be at least 4 characters.
nn_NO: Namnet på nettstaden må vera minst 4 teikn.

en: Please enter a site name.
nn_NO: Skriv inn eit namn på nettstaden.

en: Please enter a username.
nn_NO: Skriv inn eit brukarnamn.

en: Please enter a site title.
nn_NO: Skriv inn eit namn på nettstaden.

en: That name is not allowed.
nn_NO: Du kan ikkje bruka det namnet.

en: Username must be at least 4 characters.
nn_NO: Brukarnamnet må vera på minst 4 teikn.

en: A static page
nn_NO: Ei statisk side

en: Background Color
nn_NO: Bakgrunnsfarge

en: Background Image
nn_NO: Bakgrunnsbilete

en: Change Image
nn_NO: Endra biletet

en: Remove image
nn_NO: Fjern biletet

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
nn_NO: Orsak, du har ikkje løyve til å endra denne innleggstypen.

en: Front page
nn_NO: Framside

en: Posts page
nn_NO: Innleggsside

en: Remove
nn_NO: Fjern

en: Allowed Files
nn_NO: Tilletne filer

en: Featured Image
nn_NO: Framheva bilete

en: The term name cannot be empty.
nn_NO: Namnet på termen kan ikkje stå tomt.

en: Invalid taxonomy.
nn_NO: Ugyldig gruppering.

en: This taxonomy is not hierarchical.
nn_NO: Denne grupperinga er ikkje hierarkisk.

en: Parent term does not exist.
nn_NO: Foreldretermen finst ikkje.

en: Invalid term ID.
nn_NO: Ugyldig term-ID.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
nn_NO: Denne grupperinga er ikkje hierarkisk, så du kan ikkje setja opp ein forelder.

en: Sorry, editing the term failed.
nn_NO: Greidde ikkje endra termen.

en: Sorry, deleting the term failed.
nn_NO: Orsak, klarte ikkje å sletta termen.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å endre termar i denne grupperinga.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å endre termane i denne grupperinga.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å slette termar i denne grupperinga.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å tildele termar i denne grupperinga.

en: Select Link Category:
nn_NO: Vel lenkjekategori:

en: Template
nn_NO: Mal

en: Stylesheet
nn_NO: Stilark

en: Link title
nn_NO: Lenkjenamn

en: Link rating
nn_NO: Lenkjevurdering

en: Link ID
nn_NO: Lenkje-ID

en: Number of links to show:
nn_NO: Kor mange lenkjer me skal visa:

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
nn_NO: FEIL: Bunadmappa er anten tom, eller ho finst ikkje. Sjekk installasjonen din.

en: Stylesheet is not readable.
nn_NO: Kan ikkje lesa stilarket.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
nn_NO: Bunaden «%s» er ikkje ein gyldig foreldrebunad.

en: Static Front Page
nn_NO: Fast framside

en: Your theme supports a static front page.
nn_NO:  Bunaden din støttar fast framside.

en: Your latest posts
nn_NO: Dei siste innlegga dine

en: Front page displays
nn_NO: Framsidevisingar

en: Tagline
nn_NO: Slagord

en: &mdash; Select &mdash;
nn_NO: &mdash; Vel &mdash;

note: translators: %s: document title from the preview
en: Customize: %s
nn_NO: Set opp %s

en: The post type may not be changed.
nn_NO: Du kan ikkje endra innleggstypen.

en: Image default size
nn_NO: Standardstorleik på bilete

en: Image default link type
nn_NO: Standard lenkjetype for bilete

en: Image default align
nn_NO: Standardjustering for bilete

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
nn_NO: Orsak, du har ikkje løyve til å endra dette innlegget.

en: Edit Site
nn_NO: Endra nettstaden

en: Invalid author ID.
nn_NO: Ugyldig skribent-ID.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
nn_NO: Orsak, du har ikkje løyve til å leggja den termen til desse klassifiseringane.

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
nn_NO: Det er brukt eit tvitydig namn i den hierarkiske klassifiseringa. Bruk term-ID i staden.

en: The post cannot be deleted.
nn_NO: Kan ikkje sletta innlegget.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
nn_NO: Orsak, du har ikkje løyve til å laga passordverna innlegg i denne innleggstypen

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
nn_NO: Orsak, du har ikkje løyve til å laga private innlegg i denne innleggstypen.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
nn_NO: Orsak, du har ikkje løyve til å tildela ein term til ei av desse klassifiseringane.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
nn_NO: Orsak, denne innleggstypen støttar ikkje ei av klassifiseringane.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å endre innlegg av denne typen.

en: Sorry, you are not allowed to delete a category.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å slette dette innlegget.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å opprette innlegg som denne brukaren.

[ctx: opening curly double quote]
note: translators: opening curly double quote
en: &#8220;
nn_NO: &laquo;

[ctx: closing curly double quote]
note: translators: closing curly double quote
en: &#8221;
nn_NO: &raquo;

[ctx: opening curly single quote]
note: translators: opening curly single quote
en: &#8216;
nn_NO: &laquo;

[ctx: closing curly single quote]
note: translators: closing curly single quote
en: &#8217;
nn_NO: &raquo;

en: Allow search engines to index this site.
nn_NO: Gje søkjemotorar løyve til å indeksera denne bloggen.

en: Create a Configuration File
nn_NO: Lag ei oppsettsfil

note: translators: %s: wp-config.php
en: You can create a %s file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
nn_NO: Du kan laga ei %s-fil med nettlesaren din, men det verkar ikkje på alle tenarar. Det tryggaste er å laga fila manuelt.

en: https://codex.wordpress.org/CSS
nn_NO: http://codex.wordpress.org/CSS

note: translators: 1: site URL, 2: site domain, 3: username, 4: user email, 5: lost password URL
en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
nn_NO: Nettstaden din på <a href="%1$s">%2$s</a> er klargjort. No kan du logga inn på nettstaden med brukarnamnet ditt, &#8220;%3$s&#8221;. Sjekk epost-innboksen din på %4$s for passord og framgangsmåte for å logga inn. Viss du ikkje får nokon epost, bør du sjekka søpel- eller spam-mappa di. Viss du framleis ikkje har fått noko innan ein time, kan du prøva å <a href="%5$s">nullstilla passordet ditt</a>.

note: translators: 1: home URL, 2: site address, 3: login URL, 4: username
en: <a href="%1$s">%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
nn_NO: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> er den nye nettstaden din. <a href="%3$s">Logg inn</a> som &#8220;%4$s&#8221; med passordet ditt.

note: translators: 1: login URL, 2: username, 3: user email, 4: lost password URL
en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
nn_NO: Brukarkontoen din er klargjort. No kan du <a href="%1$s">logga inn</a> på nettstaden med brukarnamnet ditt, &#8220;%2$s&#8221;. Sjekk epost-innboksen din på %3$s for passord og framgangsmåte for å logga inn. Viss du ikkje får nokon epost, bør du sjekka søpel- eller spam-mappa di. Viss du framleis ikkje har fått noko innan ein time, kan du prøva å <a href="%4$s">nullstilla passordet ditt</a>.

note: translators: %s: database repair URL
en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
nn_NO: Ein eller fleire databasetabellar er utilgjengelege. Det kan henda databasen treng <a href="%s">reparasjon</a>.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
nn_NO: Du legg inn innspel for fort. Ta det med ro.

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
nn_NO: Ny

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
nn_NO[0]: %s innspel ventar på godkjenning
nn_NO[1]: %s innspel ventar på godkjenning

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
nn_NO: %s er større enn maksimumsstorleiken for multi-opplastaren når du brukar han i nettlesaren din.

note: translators: 1: Opening link tag, 2: Closing link tag
en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
nn_NO: Prøv å lasta opp denne fila med %1$snettlesaropplastaren%2$s.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
nn_NO: Fekk ikkje til å lasta opp &#8220;%s&#8221;

[ctx: links widget]
en: All Links
nn_NO: Alle lenkjer

en: The menu ID should not be empty.
nn_NO: Meny-IDen kan ikkje vera tom.

en: About WordPress
nn_NO: Om WordPress

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
nn_NO: %s er over maksimumsstorleiken for opplasta filer på denne nettstaden.

en: Feedback
nn_NO: Tilbakemeldingar

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: tast inn eit innspel.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: skriv inn ei gyldig epostadresse.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: skriv inn dei obligatoriske opplysningane (namn og epost).

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
nn_NO: Greidde ikkje lasta førehandsbiletet. Last sida på nytt og prøv omatt.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Nettstadadressa er oppteken.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: greidde ikkje laga nettstadoppføring.

en: Documentation
nn_NO: Dokumentasjon

en: Support Forums
nn_NO: Hjelpeforum

en: Database Error
nn_NO: Databasefeil

en: Error establishing a database connection
nn_NO: Greidde ikkje kopla til databasen

note: translators: %s: number of comments
en: %s Comment | %s Comments
nn_NO[0]: %d innspel
nn_NO[1]: %d innspel

note: translators: %s: site name
en: Network Admin: %s
nn_NO: Nettverksstyrar: %s

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
nn_NO: Merkelappar

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
nn_NO: Merkelapp

note: translators: 1: wp_enqueue_scripts, 2: admin_enqueue_scripts, 3: login_enqueue_scripts
en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
nn_NO: Skript og stilar bør ikkje registrerarst eller setjast i kø før %1$s, %2$s, eller %3$s-krokane.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
nn_NO: Du er lagt til denne nettstaden. Gå til <a href="%s">heimesida</a> eller <a href="%s">logg inn</a> med brukarnamnet og passordet ditt.

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
nn_NO: Over minnegrensa. Prøv ei mindre fil.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
nn_NO: Dette er over maksgrensa. Prøv ei anna.

en: This file is not an image. Please try another.
nn_NO: Denne fila er ikkje eit bilete. Prøv ei anna.

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
nn_NO: Blå

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
nn_NO: Du har skrive inn ein ugyldig tidssone. Vel ein gyldig tidssone.

[ctx: add new from admin bar]
en: User
nn_NO: Brukar

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
nn_NO: Du bør truleg oppgje ei nonce-handling å godkjenna ved å bruka den fyrste parameteren.

en: View Tag
nn_NO: Sjå på merkelappen

en: View Category
nn_NO: Sjå på kategorien

note: translators: 1: login URL, 2: network home URL
en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
nn_NO: Brukarkontoen din er no aktiv. <a href="%1$s">Logg inn</a> eller gå tilbake til <a href="%2$s">heimesida</a>.

note: translators: 1: site URL, 2: login URL
en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
nn_NO: Kontoen din er no aktiv. <a href="%1$s">Sjå på nettstaden din</a> eller <a href="%2$s">logg inn</a>

en: Approve and Reply
nn_NO: Godkjenn og svar

en: All Posts
nn_NO: Alle innlegg

en: All Pages
nn_NO: Alle sider

en: Comments navigation
nn_NO: Innspelnavigering

en: Pingback:
nn_NO: Tilbakeping:

en: Post navigation
nn_NO: Innleggsnavigering

en: Poster
nn_NO: Plakat

en: Preload
nn_NO: Førlasting

en: Toolbar
nn_NO: Verktylinje

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
nn_NO: Målmappa for filstrøyming finst ikkje, eller er ikkje skrivbar.

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
nn_NO: Det finst ingen HTTP-transportar som kan fullføra førespurnaden.

en: Enter the destination URL
nn_NO: Skriv inn måladressa

en: Or link to existing content
nn_NO: Eller lenk til innhald som finst

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
nn_NO: Merkelappar for vilkårsspørjing verkar ikkje før førespurnaden blir køyrt. Før det skjer, vil dei gje usant som svar.

en: The user is already active.
nn_NO: Brukaren er allereie aktiv.

note: translators: Developer debugging message. 1: PHP function name, 2: Explanatory message, 3: Version information message
en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
nn_NO: %1$s vart oppkalla <strong>på feil måte</strong>. %2$s %3$s

note: translators: %s: version number
en: (This message was added in version %s.)
nn_NO: (Denne meldinga vart lagd til i versjon %s.)

en: Permalink: %s
nn_NO: Fastlenkje: %s

[ctx: Post format]
en: Standard
nn_NO: Vanleg

note: translators: %s: site address
en: Your address will be %s.
nn_NO: Adressa di blir %s.

en: domain
nn_NO: nettnamn

[ctx: Post format]
en: Audio
nn_NO: Lyd

en: Invalid post format.
nn_NO: Ugyldig innleggsformat

en: No search term specified. Showing recent items.
nn_NO: Ingen søkjestreng vart gjeven. Viser dei siste elementa.

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
nn_NO: Du kan berre bruka statiske klassemetodar eller funksjonar i avinstalleringskrokar.

[ctx: Post format]
en: Aside
nn_NO: Småprat

[ctx: Post format]
en: Chat
nn_NO: Skravling

[ctx: Post format]
en: Gallery
nn_NO: Galleri

[ctx: Post format]
en: Link
nn_NO: Lenkje

[ctx: Post format]
en: Image
nn_NO: Bilete

[ctx: Post format]
en: Quote
nn_NO: Sitat

en: No pages found in Trash.
nn_NO: Fann ingen sider i papirkorga.

en: No pages found.
nn_NO: Fann ingen sider.

en: No posts found in Trash.
nn_NO: Fann ingen sider i papirkorga.

en: Network Enable
nn_NO: Skru på for nettverket

en: Shortlink
nn_NO: Kortlenkje

en: Invalid attachment ID.
nn_NO: Ugyldig ID på vedlegget.

en: This file no longer needs to be included.
nn_NO: Du treng ikkje lenger ta med denne fila.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
nn_NO: Skriv inn brukarnamnet eller epostadressa di. Då får du ein epost med ei lenkje for å laga eit nytt passord.

en: Display as dropdown
nn_NO: Vis som nedtrekk

en: Large size image height
nn_NO: Høgd på stort bilete

en: Medium size image width
nn_NO: Breidd på mellomstort bilete

en: Medium size image height
nn_NO: Høgd på mellomstort bilete

en: Large size image width
nn_NO: Breidd på stort bilete

en: Crop thumbnail to exact dimensions
nn_NO: Skjer av småbiletet til nøyaktig storleik

en: Thumbnail Height
nn_NO: Høgd på småbilete

en: Thumbnail Width
nn_NO: Breidd på småbilete

en: New password
nn_NO: Nytt passord

en: Confirm new password
nn_NO: Stadfest det nye passordet

en: To reset your password, visit the following address:
nn_NO: Gå til denne adressa for å nullstilla passordet ditt:

en: Reset Password
nn_NO: Nullstill passordet

en: The passwords do not match.
nn_NO: Passorda stemmer ikkje overeins.

en: Password Reset
nn_NO: Passordet er nullstilt

en: Your password has been reset.
nn_NO: Passordet ditt er nullstilt.

en: Someone has requested a password reset for the following account:
nn_NO: Nokon ba om at passordet for denne kontoen skulle nullstillast:

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
nn_NO: Viss dette er feil, kan du berre sjå bort frå denne eposten, og ingenting vil skje.

en: Enter your new password below.
nn_NO: Skriv inn det nye passordet ditt under.

en: Invalid post.
nn_NO: Ugyldig innlegg

en: Edit My Profile
nn_NO: Endra brukarprofilen min

en: Manage Comments
nn_NO: Handter innspel

note: translators: %s: taxonomy name
en: Invalid taxonomy: %s.
nn_NO: Ugyldig taksonomi: %s

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
nn_NO: "caller_get_posts" er utdatert. Bruk "ignore_sticky_posts" i staden.

en: New Link Category Name
nn_NO: Namn på den nye lenkekategorien

en: Add New Link Category
nn_NO: Legg til ein ny lenkekategori

en: Update Link Category
nn_NO: Oppdater lenkekategorien

en: All Link Categories
nn_NO: Alle lenkekategoriane

en: Search Link Categories
nn_NO: Søk gjennom lenkekategoriane

en: Link Category
nn_NO: Lenkekategori

en: Network Admin
nn_NO: Nettverksstyrar

note: translators: 1: Current PHP version number, 2: WordPress version number, 3: Minimum required PHP version number
en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
nn_NO: Tenaren køyrer PHP-versjon %1$s, men WordPress %2$s krev minst %3$s.

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
nn_NO: brukar

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
nn_NO: blogg

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
nn_NO: ingen

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
nn_NO: alle

en: Custom Menu
nn_NO: Eigen meny

en: F, Y
nn_NO: F Y

en: l, F jS, Y
nn_NO: D j. F Y

note: translators: 1: blog name, 2: WordPress
en: %1$s is proudly powered by %2$s
nn_NO: %1$s er glad for å bruka %2$s

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
nn_NO: Innlegget er passordverna. Skriv inn passordet for å sjå innspel.

note: translators: %s: category name
en: You are currently browsing the archives for the %s category.
nn_NO: No ser du på arkiva for «%s»-kategorien.

note: translators: 1: site link, 2: search query
en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
nn_NO: Du søkte gjennom <a href="%1$s/">%2$s</a>-bloggarkiva etter <strong>%3$s</strong>. Viss du ikkje finn noko nyttig i desse søkjeresultata, kan du prøva ei av desse lenkjene.

en: Choose from the most used tags
nn_NO: Vel mellom dei mest brukte merkelappane

en: Update Tag
nn_NO: Oppdater merkelapp

en: Add New Category
nn_NO: Legg til ny kategori

en: Parent Category:
nn_NO: Foreldrekategori:

en: Parent Category
nn_NO: Foreldrekategori

en: All Tags
nn_NO: Alle merkelappane

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
nn_NO: Kategori

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
nn_NO: Kategoriar

en: Search Tags
nn_NO: Søk i merkelappar

en: Popular Tags
nn_NO: Populære merkelappar

en: Add New Tag
nn_NO: Legg til ny merkelapp

en: New Tag Name
nn_NO: Namn på ny merkelapp

en: New Category Name
nn_NO: Namn på ny kategori

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
nn_NO: Orsak, men det er ikkje lov å registrera nye brukarar no.

note: translators: 1: type of site sign-up; 2: network settings URL
en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
nn_NO: Hei, nettstadstyrar! Du gjev no løyve til &#8220;%s&#8221;-registreringar. For å skru av eller på registrering, kan du gå til sida for <a href="%s">innstillingar</a>.

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
nn_NO: Vent litt til. Sume gonger kan epostar koma seint fram, utan at me kan gjera noko med det.

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
nn_NO: Sjekk søpel- eller spam-mappa på eposten din. Det hender epostane ved eit mistak kjem dit.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
nn_NO: Me sender registreringseposten til denne adressa. (Dobbeltsjekk at adressa stemmer før du held fram.)

en: Add New Page
nn_NO: Legg til ny side

en: Add New Post
nn_NO: Legg til nytt innlegg

[ctx: post type general name]
en: Posts
nn_NO: Innlegg

[ctx: post type general name]
en: Pages
nn_NO: Sider

[ctx: post type singular name]
en: Post
nn_NO: Innlegg

[ctx: post type singular name]
en: Page
nn_NO: Side

en: Parent Page:
nn_NO: Foreldreside:

en: Edit Page
nn_NO: Endra side

en: Search Posts
nn_NO: Søk i innlegg

en: Search Pages
nn_NO: Søk i sider

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
nn_NO: <strong>Konflikt for verdiane i konstantane VHOST og SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> Verdien for SUBDOMAIN_INSTALL blir teken for å vera rett oppsett for underdomene.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Dette brukarnamnet er ugyldig fordi det inneheld teikn som ikkje er godtekne. Skriv inn eit gyldig brukarnamn.

en: Required fields are marked %s
nn_NO: Påkravde felt er merka %s

note: translators: %s: template name
en: Please include a %s template in your theme.
nn_NO: Ta med ein %1$s-mal i bunaden din.

note: translators: %s: template name
en: Theme without %s
nn_NO: Bunad utan %s

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å skriva på denne nettstaden.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å publisera innlegg på denne nettstaden.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å publisera sider på denne nettstaden.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
nn_NO: Du må ha løyve til å endra innlegg på denne nettstaden for å få sjå kategoriane.

en: Sorry, that site already exists!
nn_NO: Orsak, men denne netstaden finst frå før.

en: Sorry, you may not use that site name.
nn_NO: Du kan diverre ikkje bruka dette namnet på netstaden.

en: New Site Registration: %s
nn_NO: Ny netstad registrert: %s

en: Could not create site.
nn_NO: Greidde ikkje laga netstaden.

en: New user registration on your site %s:
nn_NO: Ny brukarregistrering på nettstaden din %s:

en: Site URL.
nn_NO: Nettstad-adresse

en: Site Tagline
nn_NO: Slagord for nettstaden

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
nn_NO: Du må ha løyve til å endra innlegg på denne nettstaden for å få sjå merkelappar.

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
nn_NO: Klikk på denne lenkja for å ta i bruk bloggen din:
    
    %s
    
    Når du har teke i bruk bloggen, får du *ein epost til* med innloggingsopplysningane dine.
    
    Når du har teke bloggen i bruk, kan du vitja nettstaden din her:
    
    %s

en: Sorry, site names must have letters too!
nn_NO: Orsak, nettstadnamn må ha bokstavar òg!

en: Sorry, that site is reserved!
nn_NO: Orsak, denne nettstaden er oppteken!

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
nn_NO: Denne nettstaden er oppteken akkurat no, men kan bli frigjeven om nokre dagar.

en: The site is already active.
nn_NO: Nettstaden er allereie stadfesta.

note: translators: New site notification email subject. 1: Network name, 2: New site name
en: New %1$s Site: %2$s
nn_NO: Ny %1$s-nettstad: %2$s

en: Sorry, you are not allowed access to details about this site.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å sjå på detaljar for denne nettstaden.

en: This site has been archived or suspended.
nn_NO: Denne netstaden er arkivert eller skrudd av.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
nn_NO: Denne nettstaden er ikkje skikkeleg installert. Ta kontakt med administratoren.

en: The given object ID is not that of a menu item.
nn_NO: Denne objekt-ID-en høyrer ikkje til ei menyoppføring.

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
nn_NO: WordPres-adressa du skreiv inn, ser ikkje ut til å vera ei gyldig adresse. Skriv inn ei gyldig adresse.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
nn_NO: Denne epostadressa ser ikkje ut til å vera gyldig. Skriv inn ei gyldig epostadresse.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
nn_NO: Nettstadadressa du skreiv inn, ser ikkje ut til å vera gyldig. Skriv inn ei gyldig adresse.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
nn_NO: Dette namnet finst alt i denne gruppa.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
nn_NO: Me greidde ikkje å leggja deg til denne nettstaden. Tilbake til <a href="%s">heimesida</a>.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
nn_NO: Denne fila er for stor. Filer må vera mindre enn %d KB i storleik.

en: Your email address will not be published.
nn_NO: Epostadressa di blir ikkje synleg.

en: A valid URL was not provided.
nn_NO: Oppgav ikkje ei gyldig adresse.

en: Could not calculate resized image dimensions
nn_NO: Klarte ikkje rekna ut storleiken på det endra biletet

en: This action has been disabled by the administrator.
nn_NO: Administratoren har slått av denne handlinga.

note: translators: %s: login URL
en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
nn_NO: Du må fyrst <a href="%s">logga inn</a>, og så kan du laga ein ny nettstad.

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
nn_NO: Må vera minst 4 teikn, berre bokstavar og tal. Du kan ikkje endra dette, så vel med omtanke!

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
nn_NO: Velkomen att, %s. Ved å fylla ut skjemaet under, kan du få <strong>ein nettstad til på brukarkontoen din</strong>. Det er ingen avgrensingar i kor mange nettstader du kan ha, så berre lag så mange du vil, men skriv med ansvar!

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
nn_NO: Viss du ikkje har fått nokon epost enno, er det fleire ting du kan gjera:

en: You are logged in already. No need to register again!
nn_NO: Du er alt logga inn, og treng ikkje registrera deg på nytt!

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
nn_NO: Viss du framleis får denne meldinga, bør du sjekka at databasen inneheld desse tabellane:

en: Are you sure you want to install this plugin?
nn_NO: Er du sikker på at du vil installera dette innstikket?

en: Use as featured image
nn_NO: Bruk som hovudbilete

en: Page %s
nn_NO: Side %s

en: Maintenance
nn_NO: Vedlikehald

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
nn_NO: Sida er nede på grunn av planlagt vedlikehald. Prøv att om ei lita stund.

en: Navigation Menus
nn_NO: Navigeringsmenyar

en: Navigation Menu Item
nn_NO: Oppføring i navigasjonsmenyen

en: Navigation Menu Items
nn_NO: Oppføringar i navigasjonsmenyen

note: translators: 1: Site name
en: Links for %s
nn_NO: Lenkjer for %s

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
nn_NO: Du har ikkje laga nokon menyar enno. <a href="%s">Lag nokon</a>.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
nn_NO: Du skal til å sletta denne menyen for alltid. 
    Vel «Avbryt» for å ikkje sletta han, eller «OK» for å halda fram.

en: This is the short link.
nn_NO: Dette er den korte lenkja.

note: translators: 1: Number of updates available to themes
en: %d Theme Update | %d Theme Updates
nn_NO[0]: %d bunadoppdatering
nn_NO[1]: %d bunadoppdateringar

note: translators: 1: Number of updates available to plugins
en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
nn_NO[0]: %d innstikkoppdatering
nn_NO[1]: %d innstikkoppdateringar

note: translators: 1: Number of updates available to WordPress
en: %d WordPress Update
nn_NO: %d WordPress-oppdatering

en: File canceled.
nn_NO: Fila vart avbroten.

note: translators: %s: site name
en: The site %s is yours.
nn_NO: %s-netstaden er din.

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
nn_NO: Få deg <em>ein %s-netstad til</em> på nokre sekund

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
nn_NO: Viss du ikkje tek i bruk nettstaden din innan to dagar, må du registrera deg på nytt.

en: Site Title:
nn_NO: Tittel på nettstaden:

en: Site Name:
nn_NO: Namn på nettstaden:

en: Site Domain:
nn_NO: Nettstaddomene:

en: sitename
nn_NO: nettstadnamn

en: Sites you are already a member of:
nn_NO: Nettstader du er medlem av:

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
nn_NO: Viss du ikkje vil bruka eit flott nettstadnamn, kan du spara det til nye brukarar. Så, set i gang!

en: Create Site
nn_NO: Lag nettstad

en: Gimme a site!
nn_NO: Jepp! Gje meg ein nettstad!

note: translators: %s: site address
en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
nn_NO: Til lukke! Den nye nettstaden din, %s, er nesten klar.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
nn_NO: Før du kan byrja å bruka nettstaden, <strong>må du stadfesta han</strong>

en: Site registration has been disabled.
nn_NO: Det går ikkje an å registrera nettstader no.

en: New comment on your post "%s"
nn_NO: Nye innspel til innlegget ditt «%s»

note: translators: 1: Post title
en: New trackback on your post "%s"
nn_NO: Nye tilbaketråkk til innlegget ditt «%s»

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
nn_NO: Om du eig dette nettverket, sjekk at MySQL køyrer korrekt og at alle tabellar er feilfrie.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
nn_NO: Om nettstaden din ikkje visast, ta kontakt med eigaren av nettverket.

note: translators: 1: Post title
en: New pingback on your post "%s"
nn_NO: Nye tilbakeping til innlegget ditt «%s»

note: translators: 1: Post title
en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
nn_NO: Eitt nytt tilbaketråkk til innlegget «%s» ventar på å bli godkjent

note: translators: 1: Post title
en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
nn_NO: Eitt nytt tilbakeping til innlegget «%s» ventar på å bli godkjent

note: translators: 1: Post title
en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
nn_NO: Eitt nytt innspel til innlegget «%s» ventar på å bli godkjent

en: Select Menu:
nn_NO: Vel meny:

en: Taxonomy:
nn_NO: Emne:

en: Navigation Menu
nn_NO: Navigeringsmeny

note: translators: %s: post title
en: One response to %s
nn_NO: Eitt svar til %s

en: Menus
nn_NO: Menyar

en: Time Zone
nn_NO: Tidssone

en: Sorry, no such page.
nn_NO: Denne sida finst ikkje.

en: Failed to delete the page.
nn_NO: Kunne ikkje sletta sida.

en: Invalid comment ID.
nn_NO: Ugyldig innspels-ID.

en: Invalid post ID.
nn_NO: Ugyldig innleggs-ID.

en: Invalid post type.
nn_NO: Ugyldig innleggstype.

en: Software Name
nn_NO: Programnamn

en: Software Version
nn_NO: Programversjon

en: Allow new users to sign up
nn_NO: Tillat nye brukarar å registrera seg

en: Sorry, the new category failed.
nn_NO: Klarte ikkje laga ny kategori.

en: Invalid comment status.
nn_NO: Ugyldig innspelsstatus.

en: You must be registered to comment.
nn_NO: Du må vera registrert for å få leggja til nye innspel

en: Comment author name and email are required.
nn_NO: Du må oppgje namn og e-postadresse

en: A valid email address is required.
nn_NO: Du må oppgje ei gyldig e-postadresse

en: Either there are no posts, or something went wrong.
nn_NO: Anten finst det ikkje nokon innlegg, eller så gjekk noko gale.

en: Sorry, no such post.
nn_NO: Innlegget finst ikkje.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å oppretta sider som denne brukaren

note: translators: 1: file name, 2: error message
en: Could not write file %1$s (%2$s).
nn_NO: Klarte ikkje lagra fila %1$s (%2$s)

en: Is there no link to us?
nn_NO: Er det inga lenkje til oss?

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
nn_NO: Du kan ikkje bruka denne måladressa. Anten finst ho ikkje, eller så kan ho ikkje brukast som tilbakeping.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
nn_NO: Kjeldeadressa og måladressa kan ikkje peika til same ressurs.

en: The pingback has already been registered.
nn_NO: Tilbakepinget er alt registrert.

en: The source URL does not exist.
nn_NO: Kjeldeadressa finst ikkje.

en: We cannot find a title on that page.
nn_NO: Fann ikkje nokon sidetittel.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
nn_NO: Kjeldeadressa inneheld ikkje noka lenkje til måladressa, og kan derfor ikkje brukast som kjelde.

note: translators: 1: URL of the page linked from, 2: URL of the page linked to
en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
nn_NO: Tilbakeping frå %1$s til %2$s registrert. Hald verdsveven i prat! :-)

en: The specified target URL does not exist.
nn_NO: Måladressa finst ikkje.

note: translators: 1: Database error message, 2: SQL query, 3: Name of the calling function
en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
nn_NO: Databasefeil %1$s for spørjinga %2$s gjord av %3$s

note: translators: 1: Database error message, 2: SQL query
en: WordPress database error %1$s for query %2$s
nn_NO: Databasefeil %1$s for spørjinga %2$s

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
nn_NO: PHP-installasjonen ser ut til å mangla MySQL-utvidinga, som WordPress treng.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å publisere dette innlegget.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å oppdatere vala.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å endre forfattar av innlegg som denne brukaren.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å endre forfattar av sider som denne brukaren.

en: Sorry, you are not allowed access to details of this post.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til detaljar for dette innlegget.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å publisere innlegg av denne innleggstypen.

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Publisert <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Publiserte <span class="count">(%s)</span>

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Kladd <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Kladdar <span class="count">(%s)</span>

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Privat <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Private <span class="count">(%s)</span>

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Papirkorg <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Papirkorg <span class="count">(%s)</span>

en: General
nn_NO: Generelt

en: Unapproved
nn_NO: Avslege

en: Could not update comment status
nn_NO: Kunne ikkje oppdatere innspelstatus

en: Once Hourly
nn_NO: Kvar time

en: Twice Daily
nn_NO: To gonger om dagen

en: Once Daily
nn_NO: Kvar dag

en: Sort by:
nn_NO: Sorter etter:

en: Page title
nn_NO: Sidetittel

en: Page ID
nn_NO: Side-ID

en: Page IDs, separated by commas.
nn_NO: Side-IDar, skilt med komma.

en: Your blogroll
nn_NO: Bloggrullen din

en: Show Link Name
nn_NO: Sj&aring lenkjenamn

en: Show Link Description
nn_NO: Sj&aring lenkjeskildring

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
nn_NO: Innlegg <abbr lang="en" xml:lang="en" title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

en: Calendar
nn_NO: Kalender

en: Text
nn_NO: Tekst

en: Select Category
nn_NO: Vel kategori

en: Show hierarchy
nn_NO: Vis hierarki

en: Recent Posts
nn_NO: Nye innlegg

[ctx: widgets]
note: translators: comments widget: 1: comment author, 2: post link
en: %1$s on %2$s
nn_NO: %1$s til %2$s

en: Untitled
nn_NO: Utan tittel

en: Enter the RSS feed URL here:
nn_NO: Skriv inn URL til RSS-nyhendestraumen her:

en: Give the feed a title (optional):
nn_NO: Gje nyhendestraumen ein tittel (valfritt):

en: How many items would you like to display?
nn_NO: Kor mange element vil du vise?

en: Display item content?
nn_NO: Vis innhaldet til elementet?

en: Display item author if available?
nn_NO: Vis forfattaren av elementet viss tilgjengeleg?

en: Display item date?
nn_NO: Vis dato for elementet?

en: Tag Cloud
nn_NO: Merkelappsky

en: new WordPress Loop
nn_NO: ny WordPress-lykkje

en: Last updated
nn_NO: Sist oppdatert

note: translators: Comments feed title. 1: Post title
en: Comments on: %s
nn_NO: Innspel til: %s

note: translators: Comments feed title. 1: Site name
en: Comments for %s
nn_NO: Innspel til %s

note: translators: Individual comment title. 1: Post title, 2: Comment author name
en: Comment on %1$s by %2$s
nn_NO: Innspel til %1$s av %2$s

note: translators: Comment author title. 1: Comment author name
en: By: %s
nn_NO: Av: %s

note: translators: Time difference between two dates, in minutes (min=minute). 1: Number of minutes
en: %s min | %s mins
nn_NO[0]: %s minutt
nn_NO[1]: %s minutt

note: translators: Time difference between two dates, in hours. 1: Number of hours
en: %s hour | %s hours
nn_NO[0]: %s time
nn_NO[1]: %s timar

note: translators: Time difference between two dates, in days. 1: Number of days
en: %s day | %s days
nn_NO[0]: %s dag
nn_NO[1]: %s dagar

en: %s is a protected WP option and may not be modified
nn_NO: %s er eit verna WP-val og kan ikkje verte endra

note: translators: %s: directory path
en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
nn_NO: Kunne ikkje opprette mappa %s. Er den overordna mappa skrivbar for tenaren?

en: Empty filename
nn_NO: Tomt filnamn

en: Could not write file %s
nn_NO: Kunne ikkje skrive fil %s

en: WordPress Failure Notice
nn_NO: WordPress feilvarsel

note: translators: %s: logout URL
en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
nn_NO: Vil du verkeleg <a href='%s'>logge ut</a>?

en: WordPress &rsaquo; Error
nn_NO: WordPress &rsaquo; feil

en: Select a city
nn_NO: Vel ein by

en: Log in
nn_NO: Logg inn

en: Log out
nn_NO: Logg ut

en: Register
nn_NO: Registrer

en: Site Admin
nn_NO: Administrasjon

en: Page not found
nn_NO: Fann ikkje side

note: translators: 1: blog name, 2: separator(raquo), 3: post title
en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
nn_NO: %1$s %2$s %3$s nyhendestraum for innspel

note: translators: 1: blog name, 2: separator(raquo), 3: category name
en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
nn_NO: %1$s %2$s %3$s nyhendestraum for kategori

note: translators: 1: blog name, 2: separator(raquo), 3: tag name
en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
nn_NO: %1$s %2$s %3$s nyhendestraum for merkelapp

note: translators: 1: blog name, 2: separator(raquo), 3: author name
en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
nn_NO: %1$s %2$s innlegg av %3$s nyhendestraum

en: Next &raquo;
nn_NO: Neste &raquo;

en: Too many redirects.
nn_NO: For mange vidaresendingar.

en: Could not open handle for fopen() to %s
nn_NO: Kunne ikkje opne peiker for fopen() til %s

note: translators: month name
en: January
nn_NO: januar

note: translators: month name
en: February
nn_NO: februar

note: translators: month name
en: March
nn_NO: mars

note: translators: month name
en: April
nn_NO: april

note: translators: month name
en: May
nn_NO: mai

note: translators: month name
en: June
nn_NO: juni

note: translators: month name
en: July
nn_NO: juli

note: translators: month name
en: August
nn_NO: august

note: translators: month name
en: September
nn_NO: september

note: translators: month name
en: October
nn_NO: oktober

note: translators: month name
en: November
nn_NO: november

note: translators: month name
en: December
nn_NO: desember

note: translators: weekday
en: Sunday
nn_NO: sundag

note: translators: weekday
en: Tuesday
nn_NO: tysdag

note: translators: weekday
en: Wednesday
nn_NO: onsdag

note: translators: weekday
en: Thursday
nn_NO: torsdag

note: translators: weekday
en: Friday
nn_NO: fredag

note: translators: weekday
en: Saturday
nn_NO: laurdag

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sun
nn_NO: sun

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Tue
nn_NO: tys

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Wed
nn_NO: ons

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Thu
nn_NO: tor

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Fri
nn_NO: fre

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Sat
nn_NO: lau

en: Print
nn_NO: Skriv ut

en: Insert/edit image
nn_NO: Sett inn/endre bilete

en: Insert/edit link
nn_NO: Sett inn/endre lenkje

en: Insert row before
nn_NO: Sett inn rad over

en: Insert row after
nn_NO: Sett inn rad under

en: Delete row
nn_NO: Slett rad

en: Insert column after
nn_NO: Sett inn kolonne etter

en: Table row properties
nn_NO: Eigenskapar for tabellrad

en: Table cell properties
nn_NO: Eigenskapar for tabellcelle

en: Table properties
nn_NO: Eigenskapar for tabell

en: Paste table row before
nn_NO: Lim inn tabellrad over

en: Paste table row after
nn_NO: Lim inn tabellrad under

en: Cut table row
nn_NO: Klipp ut tabellrad

en: Copy table row
nn_NO: Kopier tabellrad

en: Delete table
nn_NO: Slett tabell

en: Row
nn_NO: Rad

en: Document properties
nn_NO: Dokumenteigenskapar

en: Paragraph
nn_NO: Avsnitt

en: Heading 1
nn_NO: Overskrift 1

en: Heading 2
nn_NO: Overskrift 2

en: Heading 3
nn_NO: Overskrift 3

en: Heading 4
nn_NO: Overskrift 4

en: Heading 5
nn_NO: Overskrift 5

en: Heading 6
nn_NO: Overskrift 6

en: Blockquote
nn_NO: Blokksitat

en: Code
nn_NO: Kode

en: Bold
nn_NO: Feit

en: Underline
nn_NO: Understrek

en: Strikethrough
nn_NO: Gjennomstrek

en: Cut
nn_NO: Klipp

en: Copy
nn_NO: Kopier

en: Paste
nn_NO: Lim inn

en: New document
nn_NO: Nytt dokument

en: Image description
nn_NO: Biletforklaring

en: Border
nn_NO: Kantline

en: Dimensions
nn_NO: Storleikar

en: Vertical space
nn_NO: Loddrett mellomrom

en: Horizontal space
nn_NO: Vassrett mellomrom

en: Top
nn_NO: Topp

en: Middle
nn_NO: Midten

en: Bottom
nn_NO: Botn

en: Constrain proportions
nn_NO: Avgrens proposjonar

en: Loop
nn_NO: Lykkje

en: Align
nn_NO: Juster

en: Background
nn_NO: Bakgrunn

en: Fullscreen
nn_NO: Fullskjerm

en: Bottom Left
nn_NO: Nedst til venstre

en: Source
nn_NO: Kjelde

en: Letter
nn_NO: Bokstav

en: Action
nn_NO: Handling

en: Select all
nn_NO: Vel alt

en: Check Spelling
nn_NO: Stavekontroll

en: Remove link
nn_NO: Fjern lenkje

en: Fill Screen
nn_NO: Fullskjerm

en: Next Post
nn_NO: Neste innlegg

en: Last Post
nn_NO: Siste innlegg

note: translators: Comment moderation. 1: Comment action URL
en: Delete it: %s
nn_NO: Slett det: %s

note: translators: Comment moderation. 1: Comment action URL
en: Approve it: %s
nn_NO: Godkjenn det: %s

en: Username: %s
nn_NO: Brukarnamn: %s

en: [%s] New User Registration
nn_NO: [%s] Ny brukarregistrering

en: Protected: %s
nn_NO: Verna: %s

en: Private: %s
nn_NO: Privat: %s

en: Next page
nn_NO: Neste side

en: Home
nn_NO: Heim

en: Missing Attachment
nn_NO: Manglar vedlegg

note: translators: %s: revision date translators: %s: revision date with author avatar
en: %s [Autosave]
nn_NO: %1$s [Autolagring]

en: Content, title, and excerpt are empty.
nn_NO: Innhald, tittel og samandrag er tomme.

en: Enter a description of the image
nn_NO: Skriv inn ei skildring av biletet

en: HTTP error.
nn_NO: HTTP-feil.

en: Security error.
nn_NO: Tryggleiksfeil.

en: Publish on:
nn_NO: Publiser den:

en: Schedule for:
nn_NO: Planlegg:

en: Password Protected
nn_NO: Passordverna

en: Empty Term
nn_NO: Tomt omgrep

en: Stylesheet is missing.
nn_NO: Stilsettet manglar.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
nn_NO: <strong>Feil</strong>: Brukarnamnfeltet er tomt.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
nn_NO: <strong>Feil</strong>: Passordfeltet er tomt.

en: Please log in again.
nn_NO: Logg inn att.

en: Sidebar %d
nn_NO: Sidemeny %d

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
nn_NO: <strong>Feil</strong>: Det finst ingen brukarar med denne e-postadressa.

note: translators: Password reset email subject. 1: Site name
en: [%s] Password Reset
nn_NO: [%s] Nullstill passord

en: Registration Form
nn_NO: Registreringsskjema

en: Remember Me
nn_NO: Hugs meg

note: translators: Post author email address
en: Author is %s
nn_NO: Forfattaren er %s

note: translators: Comment moderation. 1: Comment action URL
en: Trash it: %s
nn_NO: Til papirkorga: %s

en: moved to the trash.
nn_NO: flytt til papirkorga.

en: Post Comment
nn_NO: Legg til innspel

en: Cancel reply
nn_NO: Avbryt svar

note: translators: 1: blog title, 2: separator (raquo)
en: %1$s %2$s Feed
nn_NO: %1$s %2$s straum

note: translators: 1: blog title, 2: separator (raquo)
en: %1$s %2$s Comments Feed
nn_NO: %1$s %2$s innspelstraum

note: translators: 1: separator, 2: search phrase
en: Search Results %1$s %2$s
nn_NO: Søkjeresultat %1$s %2$s

en: &laquo; Back
nn_NO: &laquo; Tilbake

en: Automatically add paragraphs
nn_NO: Legg til avsnitt automatisk

en: Image
nn_NO: Bilete

en: of
nn_NO: av

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Ventar <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Ventar <span class="count">(%s)</span>

en: Revision
nn_NO: Utgåve

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
nn_NO: Fann dublettinnspel, det ser ut som du alt har sagt dette.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
nn_NO: Denne utsegna er endra til eit PHP-array for å passa til åtferda åt andre cron-funksjonar.

note: translators: 1: PHP function name, 2: version number, 3: optional message regarding the change
en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
nn_NO: %1$s vart påkalla med ei utsegn som har vore <strong>ute or bruk</strong> sidan utgåve %2$s! %3$s

note: translators: 1: PHP function name, 2: version number
en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
nn_NO: %1$s vart påkalla med ei utsegn som har vore <strong>ute or bruk</strong> sidan utgåve %2$s, utan at det finst alternativ.

en: Manual Offsets
nn_NO: Manuelle avvik

note: translators: 1: blog name, 2: separator(raquo), 3: search phrase
en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
nn_NO: %1$s %2$s Søkjeresultat for &#8220;%3$s&#8221; Straum

en: User has blocked requests through HTTP.
nn_NO: Brukaren har stengt av for førespurnader gjennom HTTP.

en: That user does not exist.
nn_NO: Den brukaren finst ikkje.

en: That username is already activated.
nn_NO: Det brukarnamnet er alt skrudd på.

en: Email&nbsp;Address:
nn_NO: Epostadresse:

en: Insert link
nn_NO: Set inn lenkje

en: Insert Page Break tag
nn_NO: Set inn sideskift

en: Comments Feed
nn_NO: Nyheitsstraum for innspel

en: Previous Post
nn_NO: Førre innlegg

en: Newer Comments &raquo;
nn_NO: Nyare innspel →

en: &laquo; Older Comments
nn_NO: ← Eldre innspel

en: am
nn_NO: a.m.

en: pm
nn_NO: p.m.

note: translators: 1: blog name, 2: post title
en: [%1$s] Comment: "%2$s"
nn_NO: [%1$s] Innspel: «%2$s»

note: translators: 1: blog name, 2: post title
en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
nn_NO: [%1$s] Tilbaketråkk: «%2$s»

note: translators: 1: blog name, 2: post title
en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
nn_NO: [%1$s] Tilbakeping: «%2$s»

note: translators: Comment moderation. 1: Comment action URL
en: Spam it: %s
nn_NO: Merk som søppel: %s

en: Trackback excerpt:
nn_NO: Utdrag frå tilbaketråkk:

en: Pingback excerpt:
nn_NO: Utdrag frå tilbakeping:

note: translators: Comment moderation. 1: Number of comments awaiting approval
en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
nn_NO[0]: %s innspel ventar på godkjenning. Gå til moderatorpanelet:
nn_NO[1]: %s innspel ventar på godkjenning. Gå til moderatorpanelet:

note: translators: Comment moderation notification email subject. 1: Site name, 2: Post title
en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
nn_NO: [%1$s] Moderer: «%2$s»

en: There is no excerpt because this is a protected post.
nn_NO: Det finst ingen utdrag, fordi innlegget er verna.

en: Previous page
nn_NO: Førre side

note: translators: %s: revision date translators: %s: revision date with author avatar
en: %s [Current Revision]
nn_NO: %1$s [Gjeldande utgåve]

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Planlagt <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Planlagde <span class="count">(%s)</span>

en: Could not update post in the database
nn_NO: Klarte ikkje oppdatera innlegget i databasen

en: Could not insert post into the database
nn_NO: Klarte ikkje leggja inn innlegget i databasen

en: Cannot create a revision of a revision
nn_NO: Kan ikkje oppretta ei utgåve av ei utgåve

en: Cannot create a user with an empty login name.
nn_NO: Kan ikkje oppretta ein brukar utan brukarnamn.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
nn_NO: Det oppstod ein feil, noko som truleg vil seia at nyheitsstraumen er nede. Prøv att seinare.

en: Close all open tags
nn_NO: Lukk alle opne HTML-taggar

en: close tags
nn_NO: lukk taggar

en: Enter the URL
nn_NO: Skriv inn adressa

en: Enter the URL of the image
nn_NO: Skriv inn adressa til biletet

en: An unidentified error has occurred.
nn_NO: Det oppstod ein ukjend feil.

en: Next &gt;
nn_NO: Neste →

en: &lt; Prev
nn_NO: ← Førre

en: You have attempted to queue too many files.
nn_NO: Du prøvde å leggja for mange filer i køen.

en: This file is empty. Please try another.
nn_NO: Fila er tom. Prøv ei anna fil.

en: This file type is not allowed. Please try another.
nn_NO: Denne filtypen er ikkje tillaten. Prøv ei anna fil.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
nn_NO: Det oppstod ein feil under opplastinga. Prøv att seinare.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
nn_NO: Det er ein feil i oppsettet. Kontakt tenaradministratoren.

en: You may only upload 1 file.
nn_NO: Du kan berre lasta opp éi fil.

en: Upload failed.
nn_NO: Feil ved opplasting.

en: IO error.
nn_NO: I/U-feil.

en: Upload stopped.
nn_NO: Opplastinga vart stoppa.

en: Crunching&hellip;
nn_NO: Komprimerer …

[ctx: password strength]
en: Medium
nn_NO: Middels

en: Published on:
nn_NO: Publisert:

en: Show more comments
nn_NO: Vis fleire innspel

en: No more comments found.
nn_NO: Fann ikkje fleire innspel.

en: Submitted on:
nn_NO: Sendt inn:

en: Error while saving the changes.
nn_NO: Klarte ikkje lagra endringane.

en: Remove From Bulk Edit
nn_NO: Fjern frå masseendring

en: Saving...
nn_NO: Lagrar ...

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
nn_NO: Klarte ikkje ta i bruk biletet som miniatyrbilete. Prøv ei anna fil.

en: Saving Draft&#8230;
nn_NO: Lagrar kladd …

en: Could not insert term into the database
nn_NO: Klarte ikkje setja inn omgrepet i databasen

note: translators: 1: Taxonomy term slug
en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
nn_NO: Kortadressa «%s» er alt i bruk av eit anna omgrep

en: Invalid object ID
nn_NO: Ugyldig objekt-ID

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
nn_NO: Grunnlagsbunaden manglar. Installer bunaden «%s».

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
nn_NO: <strong>Feil</strong>: Kontoen er merkt som utsendar av søppel.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: Minimum required MySQL version number
en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
nn_NO: <strong>Feil</strong>: WordPress %1$s krev MySQL %2$s eller seinare

en: Powered by WordPress
nn_NO: Er driven med WordPress

en: Password reset is not allowed for this user
nn_NO: Har ikkje løyve til å nullstilla passordet til denne brukaren

en: Invalid key
nn_NO: Ugyldig nøkkel

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
nn_NO: <strong>Feil</strong>: E-postadressa er ikkje rett.

en: Lost Password
nn_NO: Gløymt passord

en: Get New Password
nn_NO: Hent nytt passord

en: Register For This Site
nn_NO: Registrer deg som brukar

en: Lost your password?
nn_NO: Gløymt passordet ditt?

en: You have logged in successfully.
nn_NO: Du er no logga inn.

en: You are now logged out.
nn_NO: Du er no logga ut.

en: User registration is currently not allowed.
nn_NO: Registrering av brukarar er for tida ikkje mogleg.

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
nn_NO: Brems ned litt – du treng ikkje sjekka e-posten så ofte!

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
nn_NO: Du har ingen nye e-postar.

note: translators: %s: POP3 error
en: Oops: %s
nn_NO: Uff, då: %s

en: Page order
nn_NO: Siderekkefølge

en: Exclude:
nn_NO: Sjå bort frå:

en: Show Link Image
nn_NO: Sjå lenkjebilete

en: Show Link Rating
nn_NO: Sjå lenkjevurdering

en: Select Month
nn_NO: Vel månad

en: Show post counts
nn_NO: Vis tal på innlegg

en: Number of posts to show:
nn_NO: Tal på innlegg å vise fram:

note: translators: Comments feed title. 1: Site name, 2: Search query
en: Comments for %1$s searching on %2$s
nn_NO: Innspel til %1$s søk på %2$s

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
nn_NO: Verna innspel: Skriv inn passordet ditt for å sjå innspel.

note: translators: %s: site name
en: You are attempting to log out of %s
nn_NO: Du prøver å logge ut av %s

en: Please try again.
nn_NO: Prøv om att.

note: translators: 1: PHP function name, 2: version number, 3: alternative function name translators: 1: PHP file name, 2: version number, 3: alternative file name translators: 1: WordPress hook name, 2: version number, 3: alternative hook name
en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
nn_NO: %1$s er <strong>utgått</strong> sidan versjon %2$s! Nytt %3$s i staden.

note: translators: 1: PHP function name, 2: version number translators: 1: PHP file name, 2: version number translators: 1: WordPress hook name, 2: version number
en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
nn_NO: %1$s er <strong>utgått</strong> sidan versjon %2$s med ingen tilgjengelege alternativ.

en: &laquo; Previous
nn_NO: &laquo; Førre

en: Gray
nn_NO: Grå

note: translators: weekday
en: Monday
nn_NO: måndag

note: translators: three-letter abbreviation of the weekday
en: Mon
nn_NO: mån

en: Insert column before
nn_NO: Sett inn kolonne før

en: Merge table cells
nn_NO: Slå saman tabellceller

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
nn_NO: Endringane du har gjort vil verte borte viss du går vekk frå denne sida.

en: Italic
nn_NO: Skråstilt

en: Subscript
nn_NO: Lægja tekst

en: Superscript
nn_NO: Høgja tekst

en: Mute
nn_NO: Døyv

en: Top Left
nn_NO: Øvst til venstre

en: Top Right
nn_NO: Øvst til høgre

en: Bottom Right
nn_NO: Nedst til høgre

en: Link Rel
nn_NO: Lenkjesamhøve

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
nn_NO: Denne funksjonen krev iframes. Anten har du har slege av iframes, eller så støttar ikkje nettlesaren din dei.

en: [%s] Your username and password info
nn_NO: [%s] Brukarnamnet og passordet ditt

en: Edit Gallery
nn_NO: Endra galleri

en: Privacy:
nn_NO: Privatliv:

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
nn_NO: (Må vera minst 4 teikn, berre bokstavar og tal.)

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
nn_NO: Noko gjekk gale, rett opp i skjemaet under og prøv ein gong til.

note: translators: %s: name of the network
en: Get your own %s account in seconds
nn_NO: Få din eigen %s-konto på nokre sekund

en: Just a username, please.
nn_NO: Berre brukarnamn, er du snill.

en: Next
nn_NO: Neste

note: translators: %s: username
en: %s is your new username
nn_NO: %s er det nye brukarnamnet ditt

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
nn_NO: Før du kan byrja å bruka det nye brukarnamnet ditt, <strong>må du stadfesta det</strong>.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
nn_NO: Viss du ikkje stadfestar brukarnamnet ditt innan to dagar, må du registrera deg på nytt.

en: Signup
nn_NO: Registrer

en: Still waiting for your email?
nn_NO: Ventar du framleis på eposten din?

en: Registration has been disabled.
nn_NO: Registreringa er slegen av.

en: User registration has been disabled.
nn_NO: Brukarar kan ikkje registrera seg nett no.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
nn_NO: Du kan ikkje bruka denne epostadressa til å registrera deg. Me har problem med at dei blokkerer eposten vår. Ver god å bruka ein annan eposttilbydar.

en: Sorry, usernames must have letters too!
nn_NO: Orsak, brukarnamn må ha bokstavar òg!

en: Sorry, that email address is not allowed!
nn_NO: Orsak, du kan ikkje bruka den epostadressa!

en: Sorry, that username already exists!
nn_NO: Orsak, dette brukarnamnet finst alt.

en: Sorry, that email address is already used!
nn_NO: Orsak, den epostadressa er allereie brukt!

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
nn_NO: Dette brukarnamnet er halde att, men kan bli tilgjengeleg om nokre dagar.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
nn_NO: Denne epostadressa er allereie brukt. Sjekk innboksen din for stadfestingsepost. Epostadressa vil bli tilgjengeleg att om nokre dagar viss du ikkje gjer noko.

en: Invalid activation key.
nn_NO: Ugyldig stadfestingslykjel.

en: Could not create user
nn_NO: Greidde ikkje laga brukaren

en: New User Registration: %s
nn_NO: Ny brukarregistrering: %s

note: translators: New user notification email subject. 1: Network name, 2: New user login
en: New %1$s User: %2$s
nn_NO: Ny %1$s-brukar: %2$s

en: What do I do now?
nn_NO: Kva gjer eg no?

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or email address.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Skriv inn eit brukarnamn eller ei epostadresse.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or email.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Ugyldig brukarnamn eller epostadresse.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your email address.
nn_NO: <strong>FEIL</strong>: Skriv inn epostadressa di.

en: The email could not be sent.
nn_NO: Klarte ikkje senda epostmeldinga.

en: Check your email for the confirmation link.
nn_NO: Sjekk eposten for stadfestingslenkje.

en: Check your email for your new password.
nn_NO: Sjekk eposten for det nye passordet ditt.

en: Registration complete. Please check your email.
nn_NO: Registreringa er fullførd. Sjekk eposten din.

en: No results found.
nn_NO: Ingen treff.

en: Help
nn_NO: Hjelp

en: Black
nn_NO: Svart

en: Brown
nn_NO: Brun

en: Orange
nn_NO: Oransje

en: Pink
nn_NO: Rosa

en: Purple
nn_NO: Fiolett

en: Red
nn_NO: Raud

en: Silver
nn_NO: Sylv

en: White
nn_NO: Kvit

en: Yellow
nn_NO: Gul

en: Light
nn_NO: Ljos

en: Width
nn_NO: Breidd

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
nn_NO: <strong>Feil</strong>: E-postadressa er allereie registrert. Vel ei anna.

en: Log In
nn_NO: Logg inn

en: Yes
nn_NO: Ja

[ctx: page]
en: Add New
nn_NO: Legg til ny

en: Themes
nn_NO: Bunader

en: Settings
nn_NO: Innstillingar

en: Allow people to post comments on new articles
nn_NO: Godta at folk gjev innspel til nye innlegg

en: Date Format
nn_NO: Datoformat

en: Time Format
nn_NO: Tidsformat

en: Default
nn_NO: Standardval

en: Visual
nn_NO: Riktekst

en: Title:
nn_NO: Tittel:

en: Separate tags with commas
nn_NO: Skil merkelappar med komma

en: Website
nn_NO: Vevstad

en: Sorry, comments are closed for this item.
nn_NO: Innspel er diverre ikkje opne for dette innlegget.

en: Next Page &raquo;
nn_NO: Neste side &raquo;

note: translators: Comments feed title. 1: Post title
en: Comments on %s
nn_NO: Innspel til %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
nn_NO: Vert driven med WordPress, toppmoderne og semantisk personleg publiseringsverkty.

en: No Comments
nn_NO: Inkje innspel

en: 1 Comment
nn_NO: 1 innspel

en: Tags:
nn_NO: Merkelapp:

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
nn_NO: Innspel <abbr lang="en" xml:lang="en" title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>

note: translators: %s: author's display name
en: Posts by %s
nn_NO: Innlegg av %s

en: Last updated: %s
nn_NO: Sist oppdatert: %s

en: Bookmarks
nn_NO: Bokmerke

en: No categories
nn_NO: Ingen kategoriar

en: %s topic | %s topics
nn_NO[0]: %s emne
nn_NO[1]: %s emne

en: Feed for all posts filed under %s
nn_NO: Nyhendestraum for alle innlegg arkivert under %s

en: Leave a Comment
nn_NO: Legg att eit innspel

en: Your comment is awaiting moderation.
nn_NO: Innspelet ditt ventar på å bli godkjent.

en: Meta
nn_NO: Bakom

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
nn_NO: Å bruka innstikk og bunader til å styra brukarroller er utdatert. Bruk roller og rettar i staden.

en: Leave a Reply to %s
nn_NO: Legg att eit svar til %s

en: Leave a Reply
nn_NO: Legg att eit svar

en: Email
nn_NO: Epost

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
nn_NO: <strong>Feil</strong>: Du må velja eit brukarnamn.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
nn_NO: Av ein eller anan merkeleg og irriterande grunn vart ikkje innlegget endra.

en: Edit This
nn_NO: Endra dette

en: First Post
nn_NO: Første innlegg

en: Pages:
nn_NO: Sider:

en: Widgets
nn_NO: Småprogram

en: &laquo; Previous Page
nn_NO: &laquo; Førre side

en: Enter your password to view comments.
nn_NO: Skriv inn passordet ditt for å sjå innspela.

en: Log in to Reply
nn_NO: Logg inn for å svare

en: Log in to leave a Comment
nn_NO: Logg inn for å leggje att eit innspel

en: Click here to cancel reply.
nn_NO: Klikk her for å avbryte svar.

note: translators: 1: comment date, 2: comment time
en: %1$s at %2$s
nn_NO: %1$s på %2$s

note: translators: %s: login URL
en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
nn_NO: Du må vere <a href="%s">pålogga</a> for å skrive innspel.

en: Blue
nn_NO: Blå

en: Green
nn_NO: Grøn

en: There are no options for this widget.
nn_NO: Det finst ingen val for dette småprogrammet.

en: Site Title
nn_NO: Tittel på nettstaden

en: Strength indicator
nn_NO: Styrkemålar

en: Sites
nn_NO: Nettstader

en: My Sites
nn_NO: Nettstadene mine

en: Height
nn_NO: Høgd

note: translators: %s: author's display name
en: Visit %s&#8217;s website
nn_NO: Gå til nettsida åt %s

en: Dashboard
nn_NO: Styringspanel

en: Edit Category
nn_NO: Endra kategori

en: (Edit)
nn_NO: (Endra)

en: Comments are closed.
nn_NO: Innspel er stengd.

note: translators: %s: comments count
en: Comments (%s)
nn_NO: Kommentarar (%s)

en: Plugin:
nn_NO: Innstikk:

en: Categories
nn_NO: Kategoriar

en: Apply
nn_NO: Bruk

en: None
nn_NO: Ingen

en: Description
nn_NO: Skildring

en: No
nn_NO: Nei

en: Author
nn_NO: Forfattar

[ctx: noun]
en: Comment
nn_NO: Innspel

en: Update Category
nn_NO: Oppdater kategori

en: Comments
nn_NO: Innspel

en: Excerpt
nn_NO: Utdrag

en: Link Categories
nn_NO: Lenkjekategoriar

en: Add Link
nn_NO: Legg til lenkje

en: Save
nn_NO: Lagre

en: Advanced
nn_NO: Avansert

en: Name
nn_NO: Namn

en: Pages
nn_NO: Side

en: Tags
nn_NO: Merkelappar

en: Users
nn_NO: Brukarar

en: Done
nn_NO: Ferdig

en: Anonymous
nn_NO: Anonym

en: Invalid file type
nn_NO: Ugyldig filtype

en: Recent Comments
nn_NO: Seinaste innspel

en: Plugins
nn_NO: Innstikk

en: Cancel
nn_NO: Avbryt

en: Content
nn_NO: Innhald

en: Save Draft
nn_NO: Lagre kladd

en: Reply
nn_NO: Svar

en: Unknown Feed
nn_NO: Ukjent nyhendestraum

en: Sidebar
nn_NO: Sidemeny

en: Archives
nn_NO: Arkiv

en: Username
nn_NO: Brukarnamn

en: Password
nn_NO: Passord

en: Undo
nn_NO: Angre

en: Redo
nn_NO: Gjer om

en: Thumbnail
nn_NO: Miniatyr

en: The GD image library is not installed.
nn_NO: Biletbiblioteket GD er ikkje installert.

en: Add Media
nn_NO: Legg til medium

en: Saved.
nn_NO: Lagra.

en: Left
nn_NO: Venstre

en: Center
nn_NO: Midtstilt

en: Medium
nn_NO: Medels

en: Size
nn_NO: Storleik

en: Alignment
nn_NO: Justering

en: Image URL
nn_NO: URL til bilete

en: Save as Pending
nn_NO: Lagre som ventande

en: Privately Published
nn_NO: Publisert privat

en: Private
nn_NO: Privat

en: Public, Sticky
nn_NO: Offentleg, fastlimt

en: Public
nn_NO: Offentleg

en: Schedule
nn_NO: Planlegg

en: Update
nn_NO: Oppdater

en: Add or remove tags
nn_NO: Legg til eller fjern merkelappar

en: Add
nn_NO: Legg til

en: All Categories
nn_NO: Alle kategoriane

en: Images
nn_NO: Bilete

en: Links
nn_NO: Lenkjer

en: Close
nn_NO: Lukk

en: Select
nn_NO: Vel

en: New Page
nn_NO: Ny side

en: New Post
nn_NO: Nytt innlegg

en: (no title)
nn_NO: (ingen tittel)

en: Full Size
nn_NO: Full storleik

en: Dismiss
nn_NO: Avvis

en: Preview
nn_NO: Vis

en: Publish
nn_NO: Legg ut

[ctx: post]
en: Add New
nn_NO: Legg til nytt

en: Uncategorized
nn_NO: Ymse

en: Edit Tag
nn_NO: Endra merkelapp

note: translators: %s: file name
en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
nn_NO: Finst ikkje fila «%s»?

note: translators: %s: file name
en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
nn_NO: Fila «%s» er ikkje eit bilete.

en: View Page
nn_NO: Vis side

en: Number of comments to show:
nn_NO: Tal på innspel å vise fram:

en: Search
nn_NO: Søk

en: Are you sure you want to do this?
nn_NO: Er du sikker på at du ynskjer å gjere det?

en: Right
nn_NO: Høgre

en: Search Categories
nn_NO: Søk i kategoriar

en: View Post
nn_NO: Sjå innlegg

en: Edit
nn_NO: Endra

en: Edit Image
nn_NO: Endra bilete

en: Edit Link Category
nn_NO: Endra lenkjekategori

en: Edit Post
nn_NO: Endra innlegg

en: Edit Media
nn_NO: Endra media

en: Pingback
nn_NO: Tilbakeping

en: Trackback
nn_NO: Tilbaketråkk

en: Header
nn_NO: Toppfelt

en: Caption
nn_NO: Bilettekst

en: Revisions
nn_NO: Historikk

note: translators: 1: Comment author URL
en: Email: %s
nn_NO: Epost: %s

note: translators: %s: search phrase
en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
nn_NO: Treff på &#8220;%s&#8221;

en: Cheatin&#8217; uh?
nn_NO: Juksar me?

en: Title
nn_NO: Tittel

en: Published
nn_NO: Publisert

en: Pending Review
nn_NO: Ventar gjennomsyn

en: Y/m/d
nn_NO: d.m.Y

en: Log Out
nn_NO: Logg ut

en: Draft
nn_NO: Kladd

en: Password:
nn_NO: Passord:

en: No posts found.
nn_NO: Fann ingen innlegg.

en: Visit Site
nn_NO: Gå til sida

en: Activate
nn_NO: Slå på

en: Your account is now active!
nn_NO: No er brukarkontoen din stadfesta!

en: An error occurred during the activation
nn_NO: Noko gjekk gale med stadfestinga

en: Username:
nn_NO: Brukarnamn:

en: Activation Key Required
nn_NO: Krev stadfestingsnøkkel

en: Activation Key:
nn_NO: Aktiveringsnøkkel:
